WYJAZD BIERZMOWAŃCÓW DO ZAKOPANEGO, 9-11.03.2018 r.
Start Aktualności WYJAZD BIERZMOWAŃCÓW DO ZAKOPANEGO, 9-11.03.2018 r.
WYJAZD BIERZMOWAŃCÓW DO ZAKOPANEGO, 9-11.03.2018 r.
wtorek, 27 marca 2018 10:28

 

Na początku marca klasy VII Szkoły Podstawowej i klasy II Gimnazjum wraz z księdzem Joachimem i trójką opiekunów wyjechały na weekendowy wyjazd integracyjny do Zakopanego. Wyjazd ten był wypełniony nie tylko górskimi wędrówkami, lecz także pewnym sposobem przygotowania młodzieży naszej parafii do Sakramentu Bierzmowania.

W ciągu tych trzech dni młodzież miała okazję spędzić razem czas, zintegrować się oraz odwiedzić kilka ciekawych zakopiańskich miejsc. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach. Tam zobaczyli jego chatę oraz Klasztor Sióstr Albertynek. Wybrali się także do Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik oraz do Bachledówki, aby zobaczyć kościół ojców Paulinów. Tam ksiądz Joachim opowiedział młodzieży jak działa zakon ojców Paulinów. Wracając do domu księży Werbistów – miejsca swojego noclegu, nie mogło zabraknąć wizyty w jednym z najpiękniejszych miejsc widokowych w Zakopanem i zrobienia zdjęć z Tatrami w tle. Wieczorem zmęczona wędrówką młodzież wraz z księdzem Joachimem wybrała się na Krupówki, gdzie miała możliwość spróbować regionalnych potraw.

Święty Papież Jan Paweł II powiedział „Ilekroć mam możność udać się w góry i podziwiać górskie krajobrazy, dziękuję Bogu za majestat i piękno stworzonego świata. Dziękuję Mu za Jego własne piękno, którego wszechświat jest jakby odblaskiem, zdolnym zachwycić wrażliwe umysły i pobudzić je do uwielbienia Bożej wielkości.” Słowa te nawiązują do wyjazdu młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, która podziwiała widoki Tatr i w myślach dziękowała Bogu za stworzenie tak pięknego świata.

W imieniu uczniów klas VII Szkoły Podstawowej i klas II Gimnazjum dziękuję księdzu Joachimowi za zorganizowanie tego integracyjno-formacyjnego wyjazdu w góry dla młodzieży, która w przyszłym roku ma otrzymać dary Ducha Świętego. Nauczył Ksiądz kolejnych ludzi miłości do gór. Dziękuję również za wspólną modlitwę, spędzony z młodzieżą czas oraz pokazanie, że nie trzeba być himalaistą, aby pokochać chodzenie po górach.