Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - Rekolekcje Parafialne - 18.03.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - V Niedziela Wielkiego Postu - Rekolekcje Parafialne - 18.03.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

REKOLEKCJE PARAFIALNE

18.03.2018

 


 • W V niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy szczególny i święty czas dla naszej parafii – rekolekcje parafialne. Poprowadzi je franciszkanin o. Zachariasz Kowalski, pochodzący z naszej parafii. Dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej nauki ogólne, zaś wieczorem nauka stanowa dla mężczyzn. W poniedziałek, wtorek i środę nauki ogólne podczas Mszy Świętych o godz. 8.00 i o godz. 18.00. W poniedziałek o godz. 19.00 nauka stanowa dla kobiet. We wtorek o godz. 19.00 nauka stanowa dla młodzieży i kl. III gimnazjalnych (wręczenie pamiątek Sakramentu bierzmowania) oraz dla kandydatów do bierzmowania z kl. II gimnazjalnych, VI i VII Szkoły Podstawowej. W środę o godz. 8.00 Msza Św. dla chorych wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, a o godz. 17.00 Nowenna połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz nauką stanową dla małżeństw i rodziców. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotkach. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty.
 • Dla uczniów Szkoły Podstawowej rekolekcje szkolne odbędą się od 19 do 21 marca. Zaszła zmiana, uczniowie przyjdą w dwóch grupach: pierwsza o godz. 9.15, a druga o godz. 11.00.
 • Zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia” w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się przy ul. Dzierżonia 6. Zapraszamy pobliskich mieszkańców, czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe.
 • Chłopcy z klas III mają w tym tygodniu swoją katechezę przygotowującą do I Komunii Św.
 • Próba parafialnego chóru odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy nowe osoby.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Godzinki wyjątkowo o godz. 16.30.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy młodzież na próbę grupy teatralnej.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna połączona z Drogą Krzyżową. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, a obowiązkowo przychodzą dzieci z klas II i III. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione Krzyże.
 • W czwartek o godz. 13.00 odbędzie się wyjazd do teatru w Cieszynie na misterium Męki Pańskiej.
 • W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy Parafialną Radę Duszpasterską na przedświąteczne spotkanie na probostwie.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie członków Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W piątek o godz. 18.30 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Chcemy udać się na osiedle przy byłej kopalni. Przejdziemy ulicami ks. Jana Frenzla, Dzierżonia i Francuską, aby zakończyć nabożeństwo przy pomniku Trudu Górniczego. Prosimy o zabranie ze sobą świec. W związku z tym nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 • Świąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w sobotę, 24 marca od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W sobotę od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy Św. odbędzie się poświęcenie gałązek palmowych. Procesje z palmami odbędą się na Mszy Św. dla dzieci o godz. 9.00 i o godz. 10.30. Odbędzie się także kiermasz przedświąteczny przygotowany przez Dzieci Maryi. Będzie można na nim nabyć palmy, świece oraz inne ozdoby wielkanocne. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla dzieci.
 • W Niedzielę Palmową zapraszamy naszą młodzież na wyjazd do Katedry gliwickiej na diecezjalne spotkanie młodzieży. Msza Św. i spotkanie z księdzem Biskupem o godz. 14.30. Zgłoszenia kierujemy do ks. Joachima.
 • W Niedzielę Palmową od godz. 19.30 do 23.00 w naszym kościele odbędzie się noc konfesjonałów – Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.
 • W naszym kościele do Niedzieli Palmowej wystawiony jest kosz - WIELKOPOSTNY DAR SERCA - do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy, tradycyjnie, przygotujemy świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się w środę, 28 marca. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Liturgiczne obchody uroczystości Zwiastowania Pańskiego zostały przeniesione na 9 kwietnia; będzie to Dzień Świętości Życia. W związku z tym zachęcamy naszych Parafian do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Podczas Mszy Św. wieczornej podziękujemy za tych, którzy podjęli się do tej pory tego szczytnego dzieła. Na ołtarzu będzie można złożyć nowe, wypełnione formularze, które znajdziemy w Informatorze Parafialnym. Msze Św. będą odprawione o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.
 • Od 10 do 12 maja chcemy zorganizować pielgrzymkę do Sanktuariów ziemi lubelskiej. Plan i szczegółowe informacje umieszczone są w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Koszt 400 zł. Zapisy u ks. Michała. Przy zapisie należy podać PESEL i adres potrzebne do wykupienia ubezpieczenia.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informatora Parafialnego”.