Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 11.03.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV Niedziela Wielkiego Postu - 11.03.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

11.03.2018

 


 • Przeżywamy czwartą niedzielę Wielkiego Postu – Laetare, która przypomina o połowie okresu przygotowania do Wielkanocy. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALÓW z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafii – zakupienie opału na obecny i przyszły sezon grzewczy. W naszej wspólnocie witamy przedstawicieli Ruchu Maitri, którzy pomagają najbiedniejszym w krajach rozwijających się. Poproszą oni o wsparcie finansowe na budowę szkoły w Sudanie.
 • Zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia” w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się przy ul. Starej 2. Zapraszamy pobliskich mieszkańców, czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe.
 • Dzieci klas III mają w tym tygodniu swoją katechezę przygotowującą do I Komunii Św. w salce katechetycznej, na którą przynoszą książeczki „Drogi do Nieba”.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 • W poniedziałek, 12 marca o godz. 21.00, w ramach cyklu promującego parafie naszej diecezji w Radiu Silesia 96,2 FM, podczas audycji „Boska Silesia” odbędzie się  prezentacja naszej parafii. Zachęcamy do wysłuchania tej audycji.
 • Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy we wtorek na nabożeństwo o godz. 17.30 i Mszę Św. wieczorną.
 • We wtorek o godz. 18.45 w kościele klasy VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum uczestniczą w nabożeństwie pokutnym pt. „Wracam do Ojca”.
 • Próba parafialnego chóru odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy nowe osoby.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna połączona z Drogą Krzyżową. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, a obowiązkowo przychodzą dzieci z klas II i III. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione Krzyże. Rodziców prosimy o przypilnowanie maluchów w tym względzie.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia. Będzie to spotkanie członków Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem.
 • Zachęcamy do udziału w nabożeństwie DROGI KRZYŻOWEJ w piątek o godz. 17.00, którą poprowadzi młodzież. Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się za zmarłych. Z kolei czcicieli Św. s. Faustyny i Św. Jana Pawła II zapraszamy na Mszę Św. wieczorną i nabożeństwo ku ich czci wraz z ucałowaniem relikwii.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci komunijnych, a młodzież na „Zbrojownię”.
 • W sobotę o godz. 9.15 zapraszamy na spotkanie Małych Misjonarzy.
 • W sobotę od godz. 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00 poświęcimy dzieciom ręcznie zrobione krzyże.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne i szkolne, które potrwają do środy, 21 marca. Poprowadzi je franciszkanin o. Zachariasz Kowalski, pochodzący z naszej parafii. W niedzielę podczas każdej Mszy Świętej nauki ogólne, zaś wieczorem nauka stanowa dla mężczyzn. W poniedziałek, wtorek i środę nauki ogólne podczas Mszy Świętych o godz. 8.00 i o godz. 18.00. W poniedziałek o godz. 19.00 nauka stanowa dla kobiet. We wtorek o godz. 19.00 nauka stanowa dla młodzieży i kl. III gimnazjalnych (wręczenie pamiątek Sakramentu bierzmowania) oraz dla kandydatów do bierzmowania z kl. II gimnazjalnych, VI i VII Szkoły Podstawowej. W środę o godz. 8.00 Msza Św. dla chorych wraz z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych, a o godz. 17.00 Nowenna połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz nauką stanową dla małżeństw i rodziców. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotkach. OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ W TE DNI OD GODZ. 7.30 i 17.30 ORAZ PODCZAS KAŻDEGO NABOŻEŃSTWA.
 • Dla uczniów Szkoły Podstawowej rekolekcje szkolne odbędą się od 19 do 21 marca.
 • W marcu rozpoczęliśmy cykl nauk przedmałżeńskich. Trzecia nauka odbędzie się w piątek, 16 marca o godz. 19.00.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkie panie i mężczyzn naszej parafii na „Męskie środy” i „Kobiece czwartki”. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00 konferencją pt. „Ludzie, na drodze których stanął Jezus”, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. Wierzymy, że udział w tych spotkaniach pozwoli na głębsze przeżycie Wielkiego Postu i lepsze przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • W czwartek, 22 marca o godz. 13.00, odbędzie się wyjazd do teatru w Cieszynie na misterium Męki Pańskiej. Chętnych prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej.
 • Świąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w sobotę, 24 marca od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W naszym kościele do Niedzieli Palmowej wystawiony jest kosz - WIELKOPOSTNY DAR SERCA - do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy, tradycyjnie, przygotujemy świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się w środę, 28 marca. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • Wyjazd na diecezjalne spotkanie młodzieży do katedry w Gliwicach odbędzie się w Niedzielę Palmową, 25 marca. Zapisy przyjmujemy w zakrystii u ks. Joachima.
 • Od 10 do 12 maja chcemy zorganizować pielgrzymkę do Sanktuariów ziemi lubelskiej. Plan i szczegółowe informacje umieszczone są w gablotkach, na naszej stronie internetowej i w Informatorze Parafialnym. Koszt 400 zł. Zapisy u ks. Michała.
 • Do nabycia są świece Wielkanocnego dzieła Caritas. Duże świece w cenie 8 zł, średnie w cenie 5 zł i małe w cenie 2,50 zł. Wszelki dochód przeznaczony jest na cele charytatywne.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informatora Parafialnego”.