Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 04.03.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela Wielkiego Postu - 04.03.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

04.03.2018

 


 • Przeżywamy trzecią niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 14.30 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Po każdej Mszy Św. odbywa się zbiórka do puszek na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny w Rusino­wicach.
 • Zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia” w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się przy ul. ks. Jana Frenzla 62. Zapraszamy pobliskich mieszkańców, czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe.
 • W poniedziałek, 5 marca o godz. 18.00, w naszej świątyni Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. biskup Jan Kopiec – Ordynariusz naszej diecezji. Na Eucharystię zapraszamy całą służbę liturgiczną, chór parafialny oraz wszystkich Parafian. Kandydaci do bierzmowania przychodzą do kościoła o godz. 17.45.
 • Próba parafialnego chóru odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy nowe osoby.
 • W środę o godz. 17.00 odbędzie się katecheza dla dziewcząt z kl. III przygotowujących się I Komunii Św.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna połączona z Drogą Krzyżową. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, a obowiązkowo przychodzą dzieci z klas II i III. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione Krzyże. Rodziców prosimy o przypilnowanie maluchów w tym względzie.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin.
 • W marcu rozpoczęliśmy cykl nauk przedmałżeńskich. Druga nauka odbędzie się w piątek, 9 marca o godz. 19.00, w domu katechetycznym.
 • Uczniowie klas VII SP i II Gim. w ramach duchowego przygotowania do bierzmowania wyjadą w piątek do Domu Misyjnego księży Werbistów w Zakopanem na dwa dni skupienia. Dla wyjeżdzających zbiórka przy kościele w piątek o godz. 16.30, zaś osoby, które nie pojadą do Zakopanego zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek o godz. 18.45.
 • W dniach 9-10 marca nasz dekanat weźmie udział w inicjatywie „24 godziny dla Pana” w kościele Świętej Trójcy w Bytomiu. Nasza parafia będzie przewodniczyć modlitwie w sobotę, 10 marca od godz. 13.00 do godz. 14.00. W tym czasie będzie można także skorzystać z Sakramentu Pokuty. Zapraszamy Parafian do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.00 na Mszę Św. w języku niemieckim.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkie panie i mężczyzn naszej parafii na „Męskie środy” i „Kobiece czwartki”. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00 konferencją pt. „Ludzie, na drodze których stanął Jezus”, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. Wierzymy, że udział w tych spotkaniach pozwoli na głębsze przeżycie Wielkiego Postu i lepsze przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • W naszym kościele do Niedzieli Palmowej wystawiony jest kosz - WIELKOPOSTNY DAR SERCA - do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy, tradycyjnie, przygotujemy świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • W poniedziałek, 12 marca o godz. 21.00, w ramach cyklu promującego parafie naszej diecezji w Radiu Silesia, podczas audycji „Boska Silesia” odbędzie się  prezentacja naszej parafii.
 • Już dziś informujemy, że 18 marca rozpoczną się wielkopostne rekolekcje parafialne, a 23 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii.
 • W czwartek, 22 marca o godz. 13.00, odbędzie się wyjazd do teatru w Cieszynie na misterium Męki Pańskiej. Chętnych prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału, koszt przejazdu i wstęp 50 zł.
 • Świąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w sobotę, 24 marca od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się we środę, 28 marca. Można wpisywać się na listę w zakrystii.
 • 11 marca o godz. 18.00, w DPS Kombatant przy ul. Stolarzowickiej 33 odbędzie się gala najpiękniejszych arii i duetów operetkowych. Bilety do nabycia w Domu Pomocy Społecznej. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informatora Parafialnego”.