PARAFIALNY WIECZÓR KOLĘD, 28.01.2018 r.
Start Aktualności PARAFIALNY WIECZÓR KOLĘD, 28.01.2018 r.
PARAFIALNY WIECZÓR KOLĘD, 28.01.2018 r.
niedziela, 25 lutego 2018 00:00

 

Trwamy już w okresie Wielkiego Postu, ale jeszcze na chwilę cofnijmy się pamięcią do Bożego Narodzenia. W niedzielę, 28.01.2018 r. odbył się parafialny wieczór kolęd. To wydarzenie cieszy się uznaniem wśród wiernych, ponieważ wystąpić może każdy chętny i w ten sposób chwalić Pana Boga. Nabożeństwo poprowadził ks. Michał, który nie tylko zapowiadał poszczególnych wykonawców, ale także pięknie opowiadał o historii niektórych utworów i kompozytorach oraz przypominał, że każda zaśpiewana kolęda czy piosenka to modlitwa.

Głównym wykonawcą był nasz chór parafialny wraz ze swoją p. dyrygent. Chórzyści zaśpiewali piękne utwory przenosząc nas myślami do betlejemskiej szopki. Z tego miejsca chciałabym zachęcić wszystkich, którzy lubią śpiewać, aby zasilili tę grupę parafialną. Lubimy słuchać naszych chórzystów. Ich śpiew ofiarowany na większą chwałę Bożą pomaga nam głębiej przeżyć Eucharystię i wiele uroczystości. Naturalne jest to, że ludzie odchodzą do domu Ojca, aby tam śpiewać Bogu na wieki. Na to nie mamy wpływu. Ale mamy wpływ na to czy miejsca po tych, których nie ma już wśród nas pozostaną puste. W ubiegłym roku pożegnaliśmy dwie chórzystki śp. p. Irenę Jelonek i p. Hildegardę Grocholl. Miejsca po nich czekają na kogoś, kto chce ofiarować odrobinę siebie dla Boga i drugiego człowieka...

Oprócz chóru wystąpiły także Dzieci Maryi, które przy akompaniamencie gitary zaśpiewały trzy utwory: „Kolędę Maryi”, „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” z repertuaru zespołu Universe oraz „Kolędę dla nieobecnych” Zbigniewa Preisnera. Tą ostatnią piosenką dziewczęta przywołały w pamięci tych, którzy już nigdy więcej nie zasiądą z nami do wigilijnego stołu. Ta kolęda niesie jednak nadzieję przypominając, że oni „odeszli, po to, by żyć, lecz tym razem będą żyć wiecznie.”

Ogromną radość swoimi występami sprawiają nam zawsze najmłodsi. W tym roku wystąpili: Małgosia Ochryniuk – zaśpiewała piosenkę „A kiedy wigilii przyjdzie czas”, Alicja Rulik wykonała kolędę „Gdy śliczna Panna”, Szymon Skuplik – na gitarze zagrał „Mizerna cicha”. Kochani, serdecznie gratulujemy Wam talentu i życzymy byście go stale rozwijali, ale też nie zostawiali go dla siebie tylko dzielili się nim z innymi ludźmi.

Z przyjemnością wysłuchaliśmy instrumentalnych wersji kolęd w wykonaniu rodziny Wróbli. Tata grał na gitarze klasycznej, córka na ukulele, zaś syn na skrzypcach. Karolina i Wojtek są uczniami Szkoły Muzycznej. Serdecznie dziękujemy muzykalnej rodzinie za oryginalny występ.

Wieczór kolęd wyszedł tym razem poza naszą parafię, ponieważ wystąpił przed nami jeszcze zespół z sąsiedniej parafii Bożego Ciała, który wykonał utwory: „Uciekali”, „Idź głoś po górach” i „Północ już była”.

Najważniejsze w kolędowaniu jest słowo „wspólne”, dlatego wraz z naszym organistą razem śpiewaliśmy także nasze tradycyjne kolędy. Całość zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim występującym, ks. Michałowi za przygotowanie i prowadzenie nabożeństwa oraz Parafianom, którzy znaleźli czas, aby wspólnie kolędować.