Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela Wielkiego Postu - 25.02.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2018

 


 • Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na ekumeniczne nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Jan Kurko – proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej – i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce.
 • Zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia” w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się przy ul. ks. Jana Frenzla 6. Zapraszamy pobliskich mieszkańców, czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe.
 • W poniedziałek, 26 lutego o godz. 18.45, odbędzie się pierwsza obowiązkowa próba przed bierzmowaniem dla klas III gimnazjalnych. Młodzież przynosi ze sobą książeczki „Droga do nieba”.
 • Chłopcy z klas VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum przygotowujący się do bierzmowania mają spotkanie formacyjne we wtorek po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.45.
 • Próba parafialnego chóru odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy nowe osoby.
 • W środę o godz. 16.30 w domu parafialnym odbędzie się katecheza przygotowująca do bierzmowania dla klas VI Szkoły Podstawowej.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 – Godzinki, o godz. 17.30 – Nowenna, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • W czwartek, 1 marca o godz. 11.00, w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, a po niej odbędą się uroczystości przy pomniku wywiezionych Górnoślązaków. Bardzo serdecznie zapraszamy służbę liturgiczną oraz wszystkich Parafian.
 • W czwartek o godz. 16.30 okazja do Spowiedzi Świętej przed pierwszym piątkiem miesiąca dla dzieci, a o godz. 17.00 Msza Święta szkolna połączona z Drogą Krzyżową. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej, a obowiązkowo przychodzą dzieci z klas II i III. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione Krzyże. Rodziców prosimy o przypilnowanie maluchów w tym względzie.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek podczas wieczornej Mszy Św. będziemy modlić się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a po Eucharystii odprawimy Godzinę Świętą. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś wszystkich Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną oraz na nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W czwartek o godz. 18.00 Msza Św. dla kandydatów do bierzmowania z klas VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum, okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 17.30.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Dziecięca grupa teatralna przygotowuje spektakl o Św. Stanisławie Kostce. Próba odbędzie się w piątek o godz. 16.00.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin.
 • W piątek, 2 marca o godz. 18.00, Msza Św. dla młodzieży z klas III gimn., a po niej druga próba do bierzmowania.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”.
 • W marcu rozpoczniemy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się w piątek, 2 marca, o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • W sobotę, 3 marca o godz. 10.00, odbędzie się trzecia próba przed bierzmowaniem dla klas III gimnazjalnych, a po niej spowiedź. Dla rodziców spowiedź będzie od godz. 17.00 w ramach Adoracji.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny w Rusino­wicach.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkie panie i mężczyzn naszej parafii na „Męskie środy” i „Kobiece czwartki”. Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00 konferencją pt. „Ludzie, na drodze których stanął Jezus”, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. Wierzymy, że udział w tych spotkaniach pozwoli na głębsze przeżycie Wielkiego Postu i lepsze przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • W naszym kościele do Niedzieli Palmowej wystawiony jest kosz - WIELKOPOSTNY DAR SERCA - do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy, tradycyjnie, przygotujemy świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • Już dziś informujemy, że 18 marca rozpoczną się wielkopostne rekolekcje parafialne, a 23 marca odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii.
 • W czwartek, 22 marca o godz. 13.00, odbędzie się wyjazd do teatru w Cieszynie na misterium Męki Pańskiej. Chętnych prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału, koszt przejazdu i wstęp 50 zł.
 • Odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się w sobotę, 24 marca od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Będą to odwiedziny świąteczne.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Krzyża” i „Informatora Parafialnego”.