Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - I Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

18.02.2018

 


 • Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Michał. W czasie nabożeństwa będzie możliwość ucałowania relikwii Świętego Krzyża. Za udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na cele naszej parafii – zapłacenie raty za meble i konfesjonały. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
 • W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godz. 9.00 dzieciom z klas III poświęcimy świece komunijne.
 • Dziękujemy wszystkim za wspólną Adorację w Dni Eucharystyczne. Pamiętajmy, że każda chwila spędzona w obecności Jezusa Chrystusa Eucharystycznego ma nieocenioną wartość dla człowieka i jest troską o naszą wieczność.
 • Zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia” w poniedziałek o godz. 15.00. Tym razem spotkamy się przy ul. Wysokiej. Zapraszamy pobliskich mieszkańców, czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe.
 • W poniedziałek, 19 lutego o godz. 17.00, odbędzie się wspólna katecheza dla chłopców i dziewcząt z klas III. Dzieci przynoszą książeczki „Drogi do Nieba”.
 • Próba parafialnego chóru odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy nowe osoby.
 • Dziewczęta z klas VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum przygotowujące się do bierzmowania mają spotkanie formacyjne we wtorek po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.45.
 • W środę zapraszamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 – Godzinki, o godz. 17.30 – Nowenna, a o godz. 18.00 Msza Święta.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy wszystkie panie i mężczyzn naszej parafii na „Męskie środy” i „Kobiece czwartki”. Spotkania będą rozpoczynać się o godz. 19.00 konferencją pt. „Ludzie, na drodze których stanął Jezus”, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00. Wierzymy, że udział w tych spotkaniach pozwoli na głębsze przeżycie Wielkiego Postu i lepsze przygotowanie się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 • W czwartek Msza Święta szkolna o godz. 17.00 będzie połączona z Drogą Krzyżową dla dzieci. Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej. Na nabożeństwo przynosimy ręcznie robione Krzyże.
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 22 lutego. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Będziemy modlić się w intencji I Synodu Diecezji Gliwickiej oraz o nowe, święte powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii oraz o ducha pokuty dla nas wszystkich.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W piątek o godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie Seniorów naszej parafii, a o godz. 19.00 na spotkanie w ramach Kręgu Małżeństw Katolickich.
 • Dziecięca grupa teatralna przygotowuje spektakl o Św. Stanisławie Kostce. Próba odbędzie się w piątek o godz. 16.00.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których będziemy polecamy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”.
 • Uczestników pielgrzymki do Włoch zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem biura podróży w piątek, 23 lutego o godz. 18.45. Na spotkaniu należy wpłacić II ratę w wysokości 700 zł.
 • W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie Małych Misjonarzy.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Jan Kurko – proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Kolekta będzie przeznaczona na cele naszej parafii.
 • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej rozpoczął się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Św. wielkanocnej.
 • Już dziś informujemy, że w czwartek, 1 marca o godz. 11.00, w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, a po niej odbędą się uroczystości przy pomniku wywiezionych Górnoślązaków. Bardzo serdecznie zapraszamy służbę liturgiczną oraz wszystkich Parafian.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny. Do nabycia jest jeszcze kalendarz parafialny.