Ogłoszenia - VI Niedziela zwykła - 11.02.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - VI Niedziela zwykła - 11.02.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.2018

 

 • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Modlitwie wszystkich Parafian polecamy ludzi chorych, starszych i samotnych. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią przed Wielkim Postem i rozpoczyna Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 12.50 i potrwa do nieszporów o godz. 15.30. W poniedziałek i we wtorek Adoracja będzie od godz. 7.00 do godz. 18.00. Modlitwę będą prowadziły Róże Różańcowe oraz poszczególne grupy parafialne. Kolekta przeznaczona będzie na cele naszej parafii – zbieramy na opał. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • Informujemy, że bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 5 marca o godz. 18.00. Dorośli, którzy chcieliby przystąpić do tego Sakramentu proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem 12 lutego (w poniedziałek) o godz. 18.30.
 • Próba parafialnego chóru odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby śpiewać na chwałę Pana Boga.
 • We wtorek, 13 lutego, zapraszamy wszystkich czcicieli MB Fatimskiej na Mszę Św. wieczorną, a po niej na nabożeństwo.
 • W środę rozpoczynamy święty czas Wielkiego Postu. Wiernych obowiązuje w tym dniu post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy. Poświęcenie i posypanie głów popiołem odbędzie się w czasie każdej Eucharystii. Msze Św. będą o godz. 6.30, 8.30, 17.00 i 18.00. Wszystkich Parafian zapraszamy także na Nowennę po Eucharystii o godz. 17.00, w czasie której będziemy prosili o ducha pokuty dla nas wszystkich. Po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla księży z naszej diecezji pracujących na misjach.
 • Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje nas do powstrzymywania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czas przystępowania do Sakramentu Pokuty i Komunii Św. wielkanocnej.
 • Kandydatów do bierzmowania wszystkich klas zapraszamy na Mszę Św. w Środę Popielcową o godz. 18.00. Po Eucharystii młodzież otrzyma plan spotkań na II semestr.
 • W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta szkolna. Zapraszamy wszystkie dzieci. Obowiązkowo przychodzą zaś dzieci z klas III wraz z książeczkami „Droga do Nieba”. Po Eucharystii Droga Krzyżowa dla dzieci.
 • W czwartek po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • W piątek o godz. 16.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia, będzie to spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem.
 • W piątki zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach DROGI KRZYŻOWEJ o godz. 17.00, w czasie których będziemy polecali Miłosierdziu Bożemu zmarłych z naszych rodzin. Specjalne formularze wypominek znajdziemy w Informatorze Parafialnym.
 • Wszystkich czcicieli Św. Jana Pawła II i Św. Siostry Faustyny zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę Św. a po niej na nabożeństwo z ucałowaniem ich relikwii.
 • W piątek o godz. 18.45 zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach „Zbrojowni”.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Kazania pasyjne wygłosi w tym roku ks. Michał.
 • W niedzielę, 18 lutego, na Mszy Świętej o godz. 9.00 dzieciom z klas III poświęcimy świece komunijne.
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 22 lutego. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Będziemy modlić się w intencji I Synodu Diecezji Gliwickiej oraz o nowe, święte powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii.
 • Uczestników pielgrzymki do Włoch zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem biura podróży w piątek, 23 lutego o godz. 18.45. Na spotkaniu należy wpłacić II ratę w wysokości 700 zł.
 • Już dziś informujemy, że w czwartek, 1 marca o godz. 11.00, w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, a po niej odbędą się uroczystości przy pomniku wywiezionych Górnoślązaków. Bardzo serdecznie zapraszamy służbę liturgiczną oraz wszystkich Parafian.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny. Do nabycia jest jeszcze kalendarz parafialny.