Start Aktualności KONCERT KOLĘD CHÓRU „WRZOSY JESIENI”, 14.01.2018 r.
KONCERT KOLĘD CHÓRU „WRZOSY JESIENI”, 14.01.2018 r.
wtorek, 06 lutego 2018 16:33

 

W niedzielę, 14.01, gościliśmy w naszej parafii słuchaczy Uniwersytetu III Wieku, którzy należą do chóru „Wrzosy Jesieni”. Dyrygentem grupy jest p. Monika Woleńska. Chór działa już przez 8 lat. Seniorzy nie ograniczają się do piosenek ludowych. Wręcz przeciwnie, ich repertuar jest bardzo różnorodny. Można w nim znaleźć utwory angielskie, francuskie, afrykańskie czy nawet gospel. Pani dyrygent ciągle szlifuje warsztat swoich podopiecznych. Śpiewają oni naprawdę na wysokim poziomie. Chór seniorów jest idealnym przykładem na to, że zapał i szczere chęci w połączeniu z systematycznym doskonaleniem się mogą przynieść wspaniałe rezultaty.

Kolędy w wykonaniu „Wrzosów Jesieni” były prawdziwą ucztą dla ucha. Śpiewacy przedstawili piękne aranżacje tradycyjnych kolęd, można by powiedzieć na nutę dostojną a zarazem bardzo przyjemną dla ucha. Wspaniałe jest to, że ludzie będący w okresie tzw. trzeciego wieku mają ciekawą pasję tworzenia, dobrze spędzają czas i tworzą grono przyjaciół. Słuchacze zgromadzeni w naszym kościele byli zachwyceni profesjonalizmem wykonawców. Było to nie tylko uczestnictwo w koncercie, ale i modlitwa tych, którzy wykonywali kolędy oraz tych, którzy słuchali. Wszystko działo się w atmosferze naszej świątecznie przystrojonej neogotyckiej świątyni.

Dziękujemy za piękny występ w naszym kościele oraz życzymy wiele błogosławieństwa  Bożego, zdrowia i radości ze śpiewu na chwałę Bogu i ludziom na pożytek.