„ANIELSKA DROGA DO BETLEJEM” - JASEŁKA, 26.12.2017 r.
Start Aktualności „ANIELSKA DROGA DO BETLEJEM” - JASEŁKA, 26.12.2017 r.
„ANIELSKA DROGA DO BETLEJEM” - JASEŁKA, 26.12.2017 r.
wtorek, 06 lutego 2018 16:09

 

26 grudnia 2017 roku, Dziecięca Grupa Teatralna pod opieką ks. Joachima Kozy, zaprezentowała w naszym kościele jasełka. Dzieci w niezwykły sposób, łącząc świat duchowy z ziemskim, przedstawiły historię narodzin Pana Jezusa. W trakcie trwania spektaklu można było choć przez chwilę zapomnieć o codziennym zabieganiu i zrozumieć sens przyjścia na świat Zbawiciela. Kolędy i pastorałki odśpiewane przez dzieci pomiędzy poszczególnymi aktami, wprowadziły radosny bożonarodzeniowy nastrój, który na długo zostanie w naszych sercach.

„Chodź ze mną! Chcę cię zaprowadzić w wyjątkowe miejsce!” – tak aniołowie przekonywali dzieci do odwiedzenia szopki z Dzieciątkiem Jezus. Dzieci wyrywane z codziennych trosk, nauki, porachunków, luksusów, gier komputerowych i rozrywek, przechodząc ze swoim aniołem stróżem przez „niebiańskie” drzwi, docierały do nędznej szopy. Tam poznawały tajemnice Świętej Rodziny i otrzymywały błogosławieństwo od małego Jezusa. Dzięki niecodziennej akcji aniołowie zapełnili szopkę dziećmi. W finałowej scenie Maryja z Józefem podali powód radości Świąt Bożego Narodzenia i podziękowali wszystkim tym, którzy chętnie spotykają się z Jezusem w kościele.

Dziękujemy naszym dzieciom angażującym się w Dziecięcej Grupie Teatralnej za piękny i pouczający spektakl. Dziękujemy także ich rodzicom za motywację i pomoc w realizacji jasełek. Życzymy całemu zespołowi dobrych pomysłów i udanych występów na wiosnę. Zaraz po występach bożonarodzeniowych rozpoczęły się przygotowania do kolejnej sztuki. Tym razem dzieci zmierzą się z trudnym tematem śmiertelnych chorób i cierpienia. Będzie także historia o patronie nowego roku 2018 – świętym Stanisławie Kostce. Powodzenia i do zobaczenia!