Start Aktualności BOŻE NARODZENIE 2017
BOŻE NARODZENIE 2017
wtorek, 06 lutego 2018 16:04

 

Boże Narodzenie to piękne, rodzinne święta, ale także bardzo „trudne”. To wszystko, co dzieje się dookoła sprawia, że łatwo przeoczyć przychodzącego Boga czyli istotę tego grudniowego czasu.

W Wigilię Bożego Narodzenia Parafianie uczestniczyli we Mszach św. do godz. 12.00, ponieważ ten dzień przypadł w niedzielę. Po południu była jeszcze okazja do sakramentu pokuty, a wieczorem wszyscy zasiedli w swoich domach do kolacji wigilijnej. Z ambony padło w tym roku wyjątkowe zaproszenie. Ks. Proboszcz ogłosił, że drzwi probostwa są otwarte dla wszystkich, którzy wigilię będą przeżywać w samotności.

O godz. 23.30 utworem „Ciemna nocy” w wykonaniu Majki Kocot rozpoczął się spektakl bożonarodzeniowy przygotowany przez młodzieżową grupę teatralną pod przewodnictwem ks. Proboszcza. Tym razem scenariusz opowiadał o ludziach, do których w wigilijny wieczór przybyli aniołowie ogłaszając radosną nowinę „Bóg się rodzi!”. Niestety nasi bohaterowie byli zbyt zajęci tym, co przyziemne, też ważne, ale nie najważniejsze. Jednak puenta była pełna nadziei. Ludzie opamiętali się, zostawili wszystko i po prostu przyszli do żłóbka ofiarując Bogu samych siebie. Na koniec młodzież podzieliła się opłatkiem z publicznością.

Chwilę przed północą w kościele rozległ się dźwięk gongu, a następnie usłyszeliśmy płacz dziecka. Główną nawą weszła procesja, a kiedy Kapłani stanęli przed szopką, odsłonięto figurę Dzieciątka. Tak jak Jezus napełnił światłem świat rodząc się z Dziewicy Maryi, tak nasz kościół zapłonął tysiącem choinkowych światełek. „Przebudź się człowiecze! Bóg dla ciebie stał się człowiekiem!” - tymi słowami św. Augustyna ks. Proboszcz powitał zgromadzonych na pasterce wiernych. Podczas śpiewu „Chwała na wysokości Bogu” rozdzwoniły się wszystkie dzwonki obwieszczając nam, że „Słowo stało się Ciałem”. Pomimo późnej pory z radością modliliśmy się dziękując Bogu, że jest tak blisko nas. Nasza orkiestra, p. Jacek Siemek i organista zagrali najpiękniejsze polskie kolędy, które wszyscy chętnie zawsze śpiewają.

Oby Pan Jezus każdego dnia rodził się pomiędzy nami dając miłość i życzliwość zamiast niechęci i złośliwości.