Ogłoszenia - V Niedziela zwykła - 04.02.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - V Niedziela zwykła - 04.02.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA

04.02.2018

 

 • W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz Diecezji i Seminarium Duchownego. W drzwiach kościoła odbywa się zbiórka na potrzeby Caritas parafialnego. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary.
 • Dziękujemy wszystkim za organizację zimowych darmowych półkolonii dla dzieci z naszej parafii. Dziękujemy cukierni Kwapisz, Panu Wiesławowi Wójcikowi oraz Dzieciom Maryi.
 • Próba parafialnego chóru odbędzie się we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby śpiewać na chwałę Pana Boga.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a po niej na Eucharystię.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W sobotę od 16.00 do 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Msza Święta w języku niemieckim.
 • Trwają ferie zimowe, dlatego zmieniły się godziny urzędowania Kancelarii Parafialnej: w poniedziałek od 16.00 do 17.30, w czwartek od 8.00 do 10.00 i w piątek od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych i Mszy Św. gregoriańskich na rok 2018.
 • Informujemy, że bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 5 marca o godz. 18.00. Dorośli, którzy chcieliby przystąpić do bierzmowania proszeni są o kontakt z księdzem Proboszczem 12 lutego (w poniedziałek) o godz. 18.30.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Modlitwie wszystkich Parafian polecamy ludzi chorych, starszych i samotnych. Przyszła niedziela jest jednocześnie ostatnią przed Wielkim Postem i rozpoczyna Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 12.50 i potrwa do nieszporów o godz. 15.30. W poniedziałek i we wtorek Adoracja będzie od godz. 7.00 do godz. 18.00. Modlitwę będą prowadziły Róże Różańcowe oraz poszczególne grupy parafialne. Harmonogram znajduje się w Informatorze Parafialnym. Kolekta przeznaczona będzie na cele naszej parafii.
 • W niedzielę, 18 lutego, na Mszy Świętej o godz. 9.00 dzieciom z klas III poświęcimy świece komunijne.
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej akcji MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 22 lutego. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Będziemy modlić się w intencji I Synodu Diecezji Gliwickiej oraz o nowe, święte powołania do służby w Kościele, szczególnie z naszej parafii.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny. Do nabycia jest jeszcze kalendarz parafialny.