Ogłoszenia - IV Niedziela zwykła - 28.01.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - IV Niedziela zwykła - 28.01.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28.01.2018

 

 • Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Dzień Chorych na Trąd. Polecamy tę intencję modlitwie wszystkich Parafian. O godz. 17.00 zapraszamy na wspólne parafialne kolędowanie, w czasie którego wystąpi nasz chór parafialny, soliści oraz dzieci i młodzież. W związku z tym nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
 • Od poniedziałku rozpoczynamy zimowe darmowe półkolonie dla dzieci z naszej parafii. W poniedziałek zbiórka o godz. 10.00 – udamy się do Panewnik, aby zwiedzić tamtejsze szopki bożonarodzeniowe. Pozostałe atrakcje półkolonii to kulig w Wiśle, Osikowa Dolina, Manufaktura Słodyczy, Stary Młyn w Żarkach, Escape room i Multikino.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do MBNP, a po niej na Eucharystię.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek po Mszy Św. wieczornej modlimy się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. W piątek po porannej Mszy Św. nabożeństwo, zaś po wieczornej Eucharystii nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę powierzymy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W piątek, 2 lutego, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Od 1997 jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, w tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na Siostry Klauzurowe. Msze Święte będą odprawiane o godz. 6.30; 9.00; 17.00 i 18.00. Podczas każdej Eucharystii dokonamy błogosławieństwa świec. O godz. 17.00, z okazji rocznicy poświęcenia naszej świątyni, odprawimy Mszę Świętą w intencji fundatorów, budowniczych, dobrodziejów, Księży, którzy tutaj pracowali, pracują oraz zmarłych i żywych Parafian.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W sobotę, 3 lutego, obchodzimy wspomnienie Św. Błażeja, orędownika wiernych zwłaszcza w chorobach gardła. W tym dniu, jak również 2 lutego na Mszach Św. o godz. 17.00 i 18.00, będziemy udzielać wiernym błogosławieństwa ku jego czci.
 • W sobotę, 3 lutego od godz. 8.00, odbędą się odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W okresie ferii zimowych zmienia się czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałek od 16.00 do 17.30, czwartek od 8.00 do 10.00 i piątek od 16.00 do 17.00.
 • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • Dorośli, którzy chcieliby przyjąć sakrament bierzmowania, proszeni są o spotkanie z ks. Proboszczem 12 lutego (w poniedziałek) o godz. 18.30.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Krzyża” oraz Informator Parafialny. Do nabycia jest jeszcze kalendarz parafialny.