Ogłoszenia - III Niedziela zwykła - 21.01.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - III Niedziela zwykła - 21.01.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

21.01.2018

 

 • Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy naszych Parafian do modlitwy w tej intencji. Dzień dzisiejszy to także Dzień Babci. W ramach dziękczynienia za wszystkich, którzy przyjęli kolędę i ofiarodawców o godz. 10.30 zostanie odprawiona Eucharystia. Kolekta niedzielna jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii – spłacenie mebli oraz konfesjonałów.
 • Bardzo serdecznie zapraszamy w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 na koncert kolęd w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej Bytom. W związku z tym nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
 • W związku z wydarzeniami, które miały miejsce w styczniu 1945 roku zapraszamy do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia” w poniedziałek o godz. 15.00 przy pomniku wywiezionych Górnoślązaków. Chcemy objąć pamięcią modlitewną wszystkich, którzy zginęli podczas tych tragicznych wydarzeń.
 • W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. Przypominamy, że spotkania są w poniedziałek dla chłopców i w środę dla dziewcząt o godz. 17.00.
 • Zapraszamy na Krąg Biblijny w poniedziałek o godz. 18.45.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, a o 17.30 na Nowennę, którą ofiarujemy za pomordowanych w 1945 roku mieszkańców Miechowic. Po Nowennie, z okazji kolejnej rocznicy wydarzeń styczniowych w Miechowicach, zapraszamy na Eucharystię, podczas której będziemy modlić się za wszystkie ofiary. W tej samej intencji odprawimy Mszę Św. w niedzielę o godz. 12.00, a od środy w naszym kościele będzie można oglądać wystawę poświęconą tragedii miechowickiej.
 • Kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie przy żłóbku oraz do spowiedzi przed feriami w środę, 24.01. o godz. 16.30.
 • Kandydatów do bierzmowania z kl. II gimnazjalnych i VII Szkoły Podstawowej zapraszamy na spotkanie do salki katechetycznej w czwartek, 25.01. o godz. 17.00.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się 25 stycznia. Można zapisywać się na listę w zakrystii. Będziemy modlić się w intencji I Synodu Diecezji Gliwickiej oraz o nowe powołania do służby w Kościele.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę Św. szkolną o godz. 17.00. Obowiązkowo przychodzą trzecioklasiści przygotowujący się do I Komunii Św. oraz kandydaci do bierzmowania z kl. VI Szkoły Podstawowej.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek o godz. 15.30 zapraszamy starszych Parafian na karnawałowe spotkanie Klubu Seniora. Wieczorem o godz. 18.45 spotkanie małżeństw i Zbrojownia.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Zimowe darmowe półkolonie dla dzieci z naszej parafii odbędą się od 29 stycznia do 3 lutego czyli w pierwszym tygodniu ferii. Karty należy oddać ks. Proboszczowi do dnia dzisiejszego. W poniedziałek zbiórka o godz. 10.00 – udamy się do Panewnik, aby zwiedzić tamtejsze szopki bożonarodzeniowe. Pozostałe atrakcje półkolonii to kulig w Wiśle, Osikowa Dolina, Manufaktura Słodyczy, Stary Młyn w Żarkach, Escape room i Multikino.
 • Za tydzień, 28 stycznia o godz. 17.00, odbędzie się wspólne parafialne kolędowanie wraz z naszym chórem, solistami oraz dziećmi i młodzieżą. Osoby, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z ks. Michałem.
 • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny.