Ogłoszenia - II Niedziela zwykła - 14.01.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - II Niedziela zwykła - 14.01.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

14.01.2018

 

 

 • Dzisiaj przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Kolekta niedzielna jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii – zakupienie kolejnej części opału. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. poświęcimy książeczki „Drogi do Nieba”.
 • Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd chóru „Wrzosy Jesieni” działającego przy Uniwersytecie III Wieku w Bytomiu pod dyrekcją Moniki Woleńskiej. W związku z tym nie będzie nieszporów o godz. 15.30.
 • Dobiegają końca odwiedziny duszpasterskie naszych rodzin. Za przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę, serdeczność, dobroć i życzliwość składamy z serca płynące Bóg zapłać. Dziękujemy także za wszelkie złożone ofiary kolędowe, które są przeznaczone na spłatę mebli do zakrystii marianek i ministrantów oraz konfesjonałów. W ramach dziękczynienia za wszystkich, którzy przyjęli kolędę i ofiarodawców, 21 stycznia o godz. 10.30, zostanie odprawiona Eucharystia.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • Czcicieli Św. Jana Pawła II zapraszamy we wtorek na wieczorną Eucharystię i nabożeństwo wraz z ucałowaniem relikwii.
 • W środę o godz. 17.00 zapraszamy na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
 • Od czwartku do święta Nawrócenia Św. Pawła Apostoła (18-25 stycznia) będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy naszych Parafian do modlitwy w tej intencji.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • Czcicieli Bożego Miłosierdzia i Św. s. Faustyny zapraszamy w piątek na wieczorną Eucharystię i nabożeństwo wraz z ucałowaniem relikwii.
 • W piątek o godz. 18.45 spotkanie młodzieży w ramach Zbrojowni.
 • W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie koła misyjnego dla dzieci.
 • W sobotę od 17.00 do 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • Dodatkowa kolęda odbędzie się w sobotę – 20 stycznia 2018 r. od godz. 15.00. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • Informujemy, że zimowe darmowe półkolonie dla dzieci z naszej parafii odbędą się od 29 stycznia do 3 lutego czyli w pierwszym tygodniu ferii. Chętni mogą zgłaszać się po karty kolonijne w dniu dzisiejszym do ks. Michała. Karty należy oddać do 21 stycznia.
 • W styczniu odbędą się koncerty kolęd, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. 21 stycznia o godz. 17.00 z koncertem wystąpi nasza Górnicza Orkiestra Dęta, a 28 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wspólne parafialne kolędowanie wraz z naszym chórem, solistami oraz dziećmi i młodzieżą. Osoby, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z ks. Michałem.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się 25 stycznia. Można zapisywać się na listę w zakrystii.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny. Nasze Panie z Caritasu rozprowadzają kalendarz parafialny.