Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 07.01.2018
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego - 07.01.2018

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

07.01.2018

 

 

 • Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Wyjątkowo po Mszy Świętej o godz. 10.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe. Kolekta jest przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz diecezji – do zapłacenia mamy 21000 zł.
 • Dzisiejsza niedziela to także dzień święceń biskupa nominata ks. Andrzeja Iwaneckiego. Uroczystość odbędzie się w katedrze gliwickiej o godz. 12.30. Zapraszamy Parafian do udziału i prosimy o objęcie pamięcią modlitewną naszego nowego biskupa pomocniczego.
 • W ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”, w poniedziałek o godz. 15.00, spotkamy się przy ul. Francuskiej 50.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W środę zapraszamy o godz. 17.00 na Godzinki, o godz. 17.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o godz. 18.00 na Eucharystię.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Godzinę Miłosierdzia.
 • W sobotę, 13 stycznia, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo fatimskie.
 • Przypominamy, że odwiedziny duszpasterskie rozpoczynają się w dniach od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, a w soboty i niedziele o godz. 14.00. Plan na najbliższy tydzień zamieszczony jest w Informatorze Parafialnym. Przypominamy także, że w tym roku kolędę zaczynamy zawsze od numerów końcowych danych ulic i kierujemy się w stronę początkowych. Ofiary związane z odwiedzinami kolędowymi będą przeznaczone na spłatę nowych konfesjonałów oraz mebli w zakrystii marianek i ministrantów.
 • W okresie kolędowym w soboty nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • Dodatkowa kolęda odbędzie się w niedzielę – 21 stycznia 2018 r. od godz. 15.00. Zgłoszenia prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. poświęcimy książeczki „Drogi do Nieba”. O godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd chóru „Wrzosy Jesieni” działającego przy Uniwersytecie III Wieku w Bytomiu pod dyrekcją Moniki Woleńskiej. W związku z tym nie będzie nieszporów o godz. 15.30. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
 • W styczniu odbędą się także inne koncerty kolęd, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. 21 stycznia o godz. 17.00 z koncertem wystąpi nasza Górnicza Orkiestra Dęta, a 28 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wspólne parafialne kolędowanie wraz z naszym chórem, solistami oraz dziećmi i młodzieżą. Osoby, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z ks. Michałem.
 • Kolejna akcja MOC odbędzie się 25 stycznia. Można zapisywać się na listę w zakrystii.
 • Informujemy, że zimowe darmowe półkolonie dla dzieci z naszej parafii odbędą się od 29 stycznia do 3 lutego czyli w pierwszym tygodniu ferii. Osoby chętne mogą zgłaszać się po karty kolonijne 14 stycznia do ks. Michała. Karty należy oddać do 21 stycznia.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • Przypominamy, że 18 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się wyjazd z naszej parafii na jasełka do Cieszyna. Zapisy u ks. Michała lub w kancelarii parafialnej do 13 stycznia włącznie. Prosimy, aby osoby zapisane podały swój PESEL i adres zamieszkania. Są to dane potrzebne do wykupienia ubezpieczenia.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz Informator Parafialny. Nasze Panie z Caritasu rozprowadzają kalendarz parafialny.