Ogłoszenia - Niedziela Świętej Rodziny - 31.12.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Niedziela Świętej Rodziny - 31.12.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

31.12.2017

 

 

 • Przeżywamy ostatni dzień roku 2017, który jest jednocześnie Niedzielą Świętej Rodziny. Jest to okazja do refleksji o naszych rodzinach, o kształtowaniu ich na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Pamięcią modlitewną obejmujemy wszystkie rodziny z naszej parafii. Zapraszamy wszystkie małżeństwa na Mszę Św. o godz. 10.30. Będzie ona połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i oddaniem rodzin pod opiekę Świętej Rodziny, zaś na Eucharystię o godz. 9.00 zapraszamy wszystkie dzieci, którym udzielimy błogosławieństwa z okazji Święta Świętych Młodzianków Męczenników. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 16.00. Po każdej Eucharystii dziękujemy Bogu za łaski, które otrzymaliśmy w tym roku. Zaś po Mszy Św. o godz. 16.00 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku cywilnego. Za odmówienie w tym dniu hymnu Ciebie Boże wielbimy można zyskać odpust zupełny.
 • W poniedziałek przeżywamy Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą w porządku niedzielnym, a o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich Parafian na nieszpory kolędowe.
 • Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Cały plan jest znajduje się w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Kolęda rozpoczyna się w dniach od poniedziałku do piątku od godz. 15.00, a w soboty i niedziele od godz. 14.00. Przypominamy, że w tym roku kolędę zaczynamy zawsze od numerów końcowych danych ulic i kierujemy się w stronę początkowych. Ofiary związane z odwiedzinami kolędowymi będą przeznaczone na spłatę nowych konfesjonałów oraz mebli w zakrystii marianek i ministrantów.
 • W okresie kolędowym w soboty nie ma wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 • Próba chóru parafialnego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W te dni okazja do sakramentu pokuty 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby w kościele. Po wieczornej Eucharystii Godzina Święta. W piątek na poranną Mszę Św. zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa, po niej odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu odbędzie się po wieczornej Eucharystii.
 • W czwartek we Mszy Św. wieczornej uczestniczą klasy VI, VII i II gimnazjalne, zaś w piątek na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, a szczególnie klasy III gimnazjalne. Są to Msze Św. obowiązkowe w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.
 • W sobotę, 6 stycznia, będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to dzień wolny od pracy. Msze Św. będą o godz. 7.00; 9.00; 10.30; 17.00 i 18.00. Kolekta, zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, będzie przeznaczona na misje. Po każdej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo kadzidła, kredy i wody.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • Informujemy, że 18 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się wyjazd z naszej parafii na jasełka do Cieszyna. W programie czas wolny na rynku cieszyńskim, a o godz. 17.00 jasełka w teatrze. Zapisy u ks. Michała lub w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 50 zł. Zachęcamy do udziału w tym pięknym przedstawieniu.
 • W przyszłą niedzielę, 7 stycznia, kolekta będzie przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz diecezji. Zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo odbędzie się bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 10.30. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 • 7 stycznia to dzień święceń biskupa nominata ks. Andrzeja Iwaneckiego. Uroczystość odbędzie się w katedrze gliwickiej o godz. 12.30. Zapraszamy Parafian do udziału i prosimy o objęcie pamięcią modlitewną naszego nowego biskupa pomocniczego.
 • Ze względu na częsty brak intencji od stycznia 2018 roku Msze Św. w języku niemieckim będą odprawiane tylko raz w miesiącu, tj. w drugą sobotę miesiąca o godz. 17.00.
 • Już dziś informujemy o mających się odbyć koncertach kolęd, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. 21 stycznia o godz. 17.00 z koncertem wystąpi nasza Górnicza Orkiestra Dęta, a 28 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wspólne parafialne kolędowanie wraz z naszym chórem, solistami oraz dziećmi i młodzieżą. Osoby, które chciałyby wystąpić w ten wieczór proszone są o kontakt z ks. Michałem.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Informatora Parafialnego. Z kolei nasze Panie z Caritasu rozprowadzają kalendarz parafialny.