Start Aktualności OPŁATKOWE SPOTKANIE CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN, 16.12.2017 r.
OPŁATKOWE SPOTKANIE CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN, 16.12.2017 r.
piątek, 29 grudnia 2017 12:08

Okres Bożego Narodzenia to bardzo rodzinny czas. Wszyscy chcemy być wtedy blisko siebie, cieszyć się swoją obecnością. Nic w tym dziwnego. Pan Jezus także narodził się w rodzinie, był otoczony miłością najbliższych. Każdego roku nasi chorzy i starsi Parafianie otrzymują od Kapłanów i parafialnego koła Caritas zaproszenie na opłatkowe spotkanie dla nich.

Msza św. rozpoczęła się o godz. 12.00, a po niej odbyło się spotkanie w salce katechetycznej. Wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, życzenia, śpiewanie kolęd – to wszystko przysporzyło naszym gościom wiele radości. Podczas składania życzeń ks. Proboszcz zaprosił na probostwo wszystkich, którzy wieczór wigilijny mają spędzić samotnie. Zadeklarował, że dla nikogo nie zabraknie miejsca. To zaproszenie zostało ponowione podczas niedzielnych Mszy św. i jest aktualne. Uczestnicy spotkania odmówili także koronkę do Bożego Miłosierdzia, zaś na koniec wystąpiły marianki. Dziewczyny ponownie przedstawiły bajkę „Kot w butach” i mają nadzieję, że spodobała się chorym i starszym Parafianom.

Opłatkowy dzień chorego zakończył się błogosławieństwem udzielonym przez ks. Proboszcza. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania, a Kapłanom za posługę sakramentalną, obecność, życzenia i słowa otuchy.