Ogłoszenia - III Niedziela Adwentu - Gaudete - 17.12.2017
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU - GAUDETE

17.12.2017

 

 • Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, którą nazywamy Gaudete. O godz. 15.30 nieszpory adwentowe. Przed kościołem odbywa się zbiórka na potrzeby parafialnego Caritas. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • W dniu dzisiejszym odbywa się KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych i herbaty. Dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie.
 • Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w zorganizowaniu opłatkowego Dnia Chorego w naszej parafii. Dziękujemy Parafialnemu Kołu Caritas, naszym ofiarodawcom, Dzieciom Maryi za spektakl teatralny oraz Parafianom, którzy umożliwili naszym chorym dotarcie do kościoła.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Roratach ze Św. Józefem. Msze Św. roratnie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Obowiązkowo uczestniczą w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci z klas IV. Ponadto zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców naszej parafii na ostatni „Męski wtorek ze Św. Józefem”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 konferencją pt. „Człowiek po mojej myśli: honor, czystość, poświęcenie”, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00.
 • Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o udziale w Roratach. Ponadto w tym tygodniu odbędą się spotkania: dla klas III gimnazjalnych w poniedziałek, 18 grudnia o godz. 16.00, następnie młodzież obowiązkowo uczestniczy we Mszy Św. roratniej o godz. 17.00, katecheza dla chłopców z klas VII Szkoły Podstawowej we wtorek o godz. 16.00 i dla dziewcząt z klas II gimnazjalnych we wtorek o godz. 18.15.
 • W poniedziałek zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Ziarenka Bożego Miłosierdzia. Spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Francuskiej 55.
 • W  poniedziałek o godz. 15.00 zapraszamy na przedświąteczne spotkanie w ramach Klubu Seniora.
 • W poniedziałek po Roratach zapraszamy na próbę młodzieżowego koła teatralnego.
 • We wtorek o godz. 18.00 próba parafialnego chóru. Zapraszamy nowe osoby.
 • W środę po Eucharystii odbędzie się Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie opłatkowe członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W piątek, 22 grudnia, odbędzie się kolejna akcja MOC. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 • Zbliżają się Święta Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy więc do przygotowania swoich serc przez świąteczny sakrament pokuty. Okazja do spowiedzi w niedzielę przed każdą Mszą Św., 19, 20 i 21 grudnia od godz. 16.30 do 17.00, 22 grudnia od godz. 6.15 do godz. 7.30 oraz od godz. 16.00 do godz. 17.00, 23 grudnia od godz. 6.15 do godz. 7.30 oraz od godz. 15.00 do godz. 17.00 , a w niedzielę w czasie każdej Mszy Świętej oraz od godz. 14.00 do 16.00.
 • Za tydzień przeżywamy IV Niedzielę Adwentu, która jednocześnie jest Wigilią Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i o godz. 12.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00 oraz o godz. 18.30. Zachęcamy Parafian do właściwego przeżycia wieczoru wigilijnego i Świąt Bożego Narodzenia. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne: łamanie się opłatkiem, wspólną rodzinną modlitwę, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinne śpiewanie kolęd.
 • W Wigilię Bożego Narodzenia od godz. 14.00 do godz. 16.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Wszystkich Parafian zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 24.00. Poprzedzi ją spektakl teatralny w wykonaniu naszej młodzieżowej grupy teatralnej, który rozpocznie się o godz. 23.30. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej.
 • W Uroczystość Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00. Na uroczyste nieszpory kolędowe zapraszamy o godz. 15.30. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii – spłacenie mebli i konfesjonałów w kościele. W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, przypada Święto Św. Szczepana – pierwszego męczennika. Zapraszamy na spektakl w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej o godz. 15.00.
 • Od 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie naszej parafii. Plan kolędy jest wypisany w gablotkach oraz znajduje się w Informatorze.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • Kosz DAR SERCA będzie wystawiony do wtorku włącznie.
 • Już dziś informujemy, że 18 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się wyjazd z naszej parafii na jasełka do Cieszyna. W programie czas wolny na rynku cieszyńskim, a o godz. 17.00 jasełka w teatrze. Zapisy u ks. Michała lub w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 50 zł. Zachęcamy do udziału w tym pięknym przedstawieniu.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny z planem kolędy.