Ogłoszenia - II Niedziela Adwentu - 10.12.2017
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2017

 

 • Przeżywamy II niedzielę Adwentu. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na Mszy Św. o godz. 9.00 otrzymają poświęcony Cudowny Medalik Maryi Niepokalanej. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory adwentowe. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie, a kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii: zapłacenie rachunków za energię, wodę i węgiel. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące Bóg zapłać. W drzwiach kościoła nasze siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Roratach ze Św. Józefem. Msze Św. roratnie są sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Obowiązkowo uczestniczą w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci z klas IV. Ponadto zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców naszej parafii na kolejny „Męski wtorek ze Św. Józefem”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 konferencją pt. „Człowiek po mojej myśli: honor, czystość, poświęcenie”, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.00.
 • Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o udziale w Roratach. Ponadto w tym tygodniu odbędą się spotkania: dla klas III gimnazjalnych 11 grudnia o godz. 16.00, następnie młodzież obowiązkowo uczestniczy we Mszy Św. roratniej o godz. 17.00, katecheza dla dziewcząt z klas VII Szkoły Podstawowej we wtorek o godz. 16.00 i dla chłopców z klas II gimnazjalnych we wtorek o godz. 18.15.
 • We wtorek, 12 grudnia, odbędzie się przymiarka strojów komunijnych. O godz. 16.00 przychodzą dziewczęta, o godz. 17.00 wszystkie dzieci uczestniczą we Mszy Św. roratniej, a po niej swoją przymiarkę mają chłopcy.
 • We wtorek o godz. 18.00 próba parafialnego chóru. Zapraszamy nowe osoby.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.00 na Mszę Św. Po Eucharystii odbędzie się Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem do MB Fatimskiej.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 • Odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii, odbędą się 16 grudnia od godz. 8.00. Będzie to równocześnie okazja dla tych osób do jak najlepszego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.
 • Zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 16 grudnia (sobota) o godz. 12.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie opłatkowe przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Spotkanie wigilijno–opłatkowe dla osób należących do Zbrojowni odbędzie się w sobotę o godz. 17.00.
 • W III niedzielę Adwentu Dzieci Maryi przeprowadzą przed kościołem KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, gdyż dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • W tym miesiącu nie będzie przewidzianego spotkania dla rodziców dzieci komunijnych.
 • W piątek, 22 grudnia, odbędzie się kolejna akcja MOC. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii.
 • Przez cały Adwent do kosza DAR SERCA można składać zabawki, przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • Już dziś informujemy, że 18 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się wyjazd z naszej parafii na jasełka do Cieszyna. W programie czas wolny na rynku cieszyńskim, a o godz. 17.00 jasełka w teatrze. Zapisy u ks. Michała lub w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 50 zł. Zachęcamy do udziału w tym pięknym przedstawieniu.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny, a u członków Parafialnego Caritas do nabycia są również świece Wigilijnego Dzieła Caritas. Duże świece w cenie 12 zł, a małe w cenie 5 zł.