Start Aktualności BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 18.11.2017 r.
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 18.11.2017 r.
czwartek, 07 grudnia 2017 09:54

 

Matka Boża, św. Józef, św. Dorota, św. Julia, św. Jadwiga Królowa, św. Dominik Savio, św. Urszula, św. Jan Paweł II, św. Marta, św. Oliver, św. Jerzy, św. Oliwia, św. Kornelia, św. brat Albert, św. Jan Chrzciciel, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Krzysztof, św. Franciszek z Asyżu, św. Franciszek Marto oraz św. Aniołowie Stróżowie na czele ze św. Michałem Archaniołem – oto Święci, którzy bawili się z nami na Balu Wszystkich Świętych w sobotę, 18 listopada, w domu katechetycznym.

Towarzystwo było zatem dostojne. Jak na mieszkańców nieba przystało, bal rozpoczęliśmy modlitwą, po czym wsiedliśmy do niezwykłego pociągu, aby udać się w podróż po europejskich stolicach. W każdej z nich bawiliśmy się przy charakterystycznych dla danego kraju utworach. Nasi Księża także chętnie zajęli miejsca w wagonach i tańczyli razem z nami. Następnie nasz zaprzyjaźniony dj Andrzej uraczył nas wspaniałą muzyką taneczną i spełniał pod tym względem wszystkie zachcianki dzieci. Maluchy z kolei dopytywały się, kiedy odbędzie się pierwszy, tak bardzo lubiany przez nich, konkurs. I wreszcie się doczekały! Ks. Proboszcz ogłosił konkurs tańca z balonami. Rywalizacja była zacięta, ale uczciwa. Ostatecznie wygrała para, którą tworzyło rodzeństwo Kasia i Kuba Kapuścińscy. Z kolei w konkursie tańca na gazecie zwyciężyła Anitka Żyłka i Laura Przybyszewska. Nie mogło obyć się także bez „tańca z krzesłami” - tak zabawnie dzieci nazwały ostatni konkurs, a jego zwycięzcy to Nicola Widłak, Julia Zaborowska i Kuba Kapuściński.

 

Pod koniec zabawy odbyła się prezentacja wszystkich osobistości. Każde dziecko na wybiegu pokazywało strój i atrybuty swojego Świętego, a potem opowiadało o jego życiu. Uczestnicy byli świetnie przygotowani do tego zadania. Dzięki temu mogliśmy poznać ciekawe historie z życia tych mniej znanych Świętych. Następnie jury ostro dyskutowało nad werdyktem, podczas gdy dzieci wróciły do szalonej zabawy. Zbliżała się 18.00, dlatego w salce było coraz więcej rodziców, którzy trzymali kciuki za swoje pociechy. I w końcu ogłoszono zwycięzców w konkursie na najlepszy strój i największą wiedzę o swoim Świętym. Bezkonkurencyjny okazał się Oliwier Dzięcioł prezentujący postać św. Olivera – męczennika, ofiarę prześladowań antykatolickich, prymasa Irlandii, arcybiskupa Armagh. Oliwier zajął więc I miejsce. Tuż za nim, na miejscu drugim, uplasowali się Adam Juszczak – św. brat Albert Chmielowski i Dorota Kopijka – św. Dorota. Zaś III miejsce zajęły Nadia Kubik – jako św. Marta i przeurocza Kinga, która przebrała się za Matkę Bożą. Zwycięzcy wszystkich konkursów zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a ks. Proboszcz zadbał również o słodkie nagrody. Koniec balu zbliżał się nieubłaganie, a nikt nie chciał iść do domu. Zaśpiewaliśmy jeszcze wspólnie piosenkę „Taki duży, taki mały” z repertuaru Arki Noego.

Z serca dziękujemy naszym Księżom, Dzieciom Maryi i dj-owi Andrzejowi za przygotowanie balu. Bóg zapłać rodzicom za przywiezienie dzieci i wspaniałe stroje, a Wam kochane maluchy, za super zabawę! Gratulujemy wiedzy o Świętych i z całego serca życzymy Wam i sobie, żebyśmy nie tylko potrafili pięknie opowiadać o nich, ale przede wszystkim naśladować ich życie. Obyśmy w przyszłości mogli spotkać się z nimi w niebie.