Start Aktualności UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
czwartek, 07 grudnia 2017 09:47

 

1 listopada to data, która każdemu wierzącemu powinna kojarzyć się z radością. Wspominamy przecież wtedy tych, którzy są już zbawieni i cieszą się oglądaniem Boga twarzą w twarz. Tradycyjnie, tego dnia odbyły się uroczyste nieszpory, podczas których modliliśmy się wspólnie z Kapłanami i wiernymi z sąsiedniej parafii Bożego Ciała. Po nieszporach udaliśmy się na cmentarz, aby prosić Boga o zbawienie dusz w czyśćcu cierpiących. Następnie odprawiono Mszę św. w intencji zmarłych z obu miechowickich parafii.

Wcześniej, o godz. 10.15, ks. Proboszcz poświęcił Pietę – nowy pomnik na naszym cmentarzu. Zachęcamy do modlitwy przy nim szczególnie te osoby, których bliscy spoczywają w grobach daleko stąd. Jest to symboliczny pomnik ich wszystkich.

Nazajutrz, w Dzień Zaduszny o godz. 17.00, w kaplicy cmentarnej odprawiono Mszę św. za zmarłych Parafian i wszystkich, którzy spoczywają na naszym cmentarzu.

Trwając w radości z uroczystości Wszystkich Świętych poprosiliśmy dzieci, aby na Mszę św. o godz. 9.00 w niedzielę, 5 listopada, przyszły przebrane za Świętych i Błogosławionych. W kościele znalazły się więc same osobistości. Z nieba przybyli m.in. św. Matka Teresa, św. brat Albert, św. Michał Archanioł, św. Jadwiga czy św. Barbara, a na ich czele kroczyła Królowa Wszystkich Świętych – Matka Boża. Każdego z osobna prosiliśmy o wstawiennictwo u dobrego Boga. Następnie wszyscy wzięliśmy udział w Eucharystii, podczas której dziękowaliśmy Bogu za życie i przykład ludzi świętych i błogosławionych.