Start Aktualności SCENKI RÓŻAŃCOWE – CZĘŚĆ CHWALEBNA, 29.10.2017 r.
SCENKI RÓŻAŃCOWE – CZĘŚĆ CHWALEBNA, 29.10.2017 r.
czwartek, 07 grudnia 2017 09:37

 

W niedzielę, 29 października o godz. 17.00, ks. Proboszcz rozpoczął ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe połączone ze scenkami teatralnymi. Kanwą do rozważań tajemnic chwalebnych było życie św. brata Alberta. Rok 2017 jest właśnie rokiem założyciela Zgromadzeń albertyńskich, dlatego nie mogło zabraknąć tej wielkiej postaci w naszych scenkach. W rolę brata Alberta wcielił się Mateusz Mnich.

W tajemnicy Zmartwychwstania przedstawionej najpierw przez dziecięcą grupę teatralną, poznaliśmy młodego Adama Chmielowskiego, który w wyniku walk powstańczych stracił nogę. Dał nam lekcję jak przyjmować wolę Bożą i powstawać ze śmierci grzechu do życia. Następnie byliśmy świadkami jak malarz Chmielowski wstąpił do jezuitów, gdzie przeżył prawdziwe nawrócenie, cierpiał na tzw. skrupuły, a przez to odkrył swoje powołanie. W tajemnicy Zesłania Ducha Świętego poznaliśmy historię Szymona – pierwszego dziecka przygarniętego przez Adama. W czwartej scence młodzież przedstawiła dzień z życia mieszkańców pierwszej ogrzewalni założonej przez Adama Chmielowskiego, który przywdział habit zostając br. Albertem i dając początek Zgromadzeniu Braci Albertynów Posługujących Ubogim. W piątej scence przytoczono historię nawrócenia pewnej kobiety, której br. Albert powiedział, że ma mocno trzymać się Matki Bożej i odmawiać różaniec, a wyjdzie z każdego grzechu.

Dziecięca grupa teatralna pięknie przedstawiła sceny biblijne, które rozbudzały w nas pragnienie nieba. Jego przedsmak mieliśmy, kiedy najmłodsze dzieci naszej parafii odmawiały różaniec szczerze i z niewinnością swego wieku. Po błogosławieństwie eucharystycznym ks. Proboszcz podziękował wszystkim, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie niedzielnych nabożeństw październikowych. Dzieci i młodzież otrzymali od Księdza wspaniałe nagrody i upominki. W imieniu obdarowanych składam ks. Proboszczowi Bóg zapłać za ogromne serce.

Przygotowanie scenek różańcowych to ciężka, zespołowa i mozolna praca, ale kiedy widzi się wzruszonych Parafian, którzy chętnie przychodzą na te nabożeństwa, to mija zmęczenie i powracają siły do działania. Mocno wierzę, że scenki różańcowe przyczyniają się do rozmiłowania Parafian w różańcu i pobudzają do kultu Świętych i Błogosławionych, których życie poznajemy przekonując się, że byli ludźmi z krwi i kości, z zaletami, ale także wadami, a nie aniołami urodzonymi w aureoli. To z kolei daje nam nadzieję , że i my możemy być święci. I oby tak było.

Królowo Różańca Świętego módl się za nami. Wszyscy Święci i Błogosławieni módlcie się za nami.