Ogłoszenia - I Niedziela Adwentu - 03.12.2017
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2017

 

 • Rozpoczęliśmy nowy Rok Liturgiczny i Adwent, który jest oczekiwaniem na przyjście Chrystusa na końcu czasów i przygotowaniem do Świąt Narodzenia Pańskiego. Wszystkim Parafianom życzymy duchowego i owocnego przeżycia Adwentu. Jednocześnie zaczynamy realizować tegoroczny Program Duszpasterski, który nosi tytuł: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. O godz. 15.30 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 • Przed kościołem po każdej Mszy Św. Dzieci Maryi sprzedają ręcznie robio­ne wieńce adwentowe w cenie 30 zł oraz stroiki adwentowe w cenie 25 zł, które mogą stanowić piękną dekorację stołu. Zachęcamy do kupna. Dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. U marianek można także nabyć świece Wigilijnego Dzieła Caritas; duże w cenie 12 zł, małe w cenie 5 zł oraz parafialny kalendarz na rok 2018. Może stanowić on piękny prezent dla rodziny czy znajomych, którzy pochodzą z naszej parafii. Cena kalendarza – 15 zł. Jest to cegiełka na spłatę mebli w zakrystii i nowych konfe­sjonałów. W drzwiach kościoła siostry Elżbietanki rozprowadzają opłatki.
 • Tradycyjnie od I niedzieli Adwentu w kościele jest wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • Zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach ze Św. Józefem. Msze Św. roratnie z kazaniami będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Obowiązkowo uczestniczą w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Ponadto zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców naszej parafii na „Męskie wtorki ze Świętym Józefem”. Spotkania będą rozpoczynać się o godz. 19.00 konferencją pt. „Człowiek po mojej myśli: honor, czystość, poświęcenie”, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godziny 20.00.
 • Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o udziale w Roratach. Kandydatów z kl. VII Szkoły Podstawowej oraz II kl. gimnazjalnych zobowiązujemy do udziału we Mszach Św. roratnich w czwartki o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.
 • W ramach obchodów ku czci Św. Barbary w poniedziałek, 4 grudnia o godz. 9.30, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych, tragicznie zmarłych, obecnych i emerytowanych górników oraz ich rodzin. Przed Mszą Św., o godz. 9.15, odbędzie się nabożeństwo i złożenie kwiatów przy grobowcu tragicznie zmarłych górników.
 • We wtorek o godz. 18.00 próba parafialnego chóru. Zapraszamy nowe osoby.
 • W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinki, a o godz. 17.00 na Mszę Św. Po Eucharystii odbędzie się Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie ze Św. Mikołajem.
 • 8 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski. W drzwiach kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Kolekta będzie przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Rusinowicach. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. o godz. 17.00 w intencji naszych marianek, ich rodzin i opiekuna wspólnoty połączoną z przyjęciem nowych dziewcząt do grona Dzieci Maryi.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Będzie to spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • Młodzież naszej parafii zapraszamy na Zbrojownię w piątek o godz. 18.45. Zachęcamy także nowe osoby do wzięcia udziału w spotkaniach oraz tych, którzy chcą pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w styczniu 2019 r.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 16 grudnia (sobota) o godz. 12.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. Po Eucharystii zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie opłatkowe przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii, odbędą się 16 grudnia od godz. 8.00. Będzie to równocześnie okazja dla tych osób do jak najlepszego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.
 • W III niedzielę Adwentu Dzieci Maryi przeprowadzą przed kościołem KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Zachęcamy do zakupienia drobnych ozdób świątecznych, gdyż dochód ze sprzedaży będzie kolejną cegiełką m. in. na półkolonie.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.