Ogłoszenia - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26.11.2017
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA

KRÓLA WSZECHŚWIATA

26.11.2017

 

 

 • Dzisiejszy Dzień Pański to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy Rok Liturgiczny. W imieniu Liturgicznej Służby Ołtarza i ks. Michała zapraszamy dzisiaj na Eucharystię o godz. 9.00 w ich intencji, a o godz. 15.00 na nieszpory, podczas których odbędzie się ustanowienie nowych ministrantów, akolitów i lektorów, połączone z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za jego publiczne odmówienie można zyskać odpust zupełny. Po nieszporach zapraszamy rodziców naszej Służby Liturgicznej na spotkanie przy kawie i cieście do domu katechetycznego.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • Młodzież z VII kl. Szkoły Podstawowej zakończyła pierwszy etap przygotowania do bierzmowania. Dziewczęta i chłopców zapraszamy na Nabożeństwo Przymierza z Bogiem we wtorek o godz. 16.00. Podczas wspólnej modlitwy młodzi odnowią przyrzeczenia chrzcielne oraz dokonają wyboru Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. Udział w celebracji jest obowiązkowy dla tych, którzy pragną kontynuować przygotowanie do bierzmowania.
 • We wtorek o godz. 18.00 próba parafialnego chóru. Zapraszamy nowe osoby.
 • Wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na środowe nabożeństwa.
 • Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w środę, 29 listopada o godz. 18.30.
 • W czwartek o godz. 16.30 odbędzie się spowiedź dla dzieci przed pierwszym piątkiem miesiąca. Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z klasami VI, przychodzą o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę Św., a po niej na nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W pierwszą sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W piątek na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 przychodzą kl. III gimnazjalne w ramach przygotowania do bierzmowania. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego. Będzie to spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem.
 • Młodzież naszej parafii zapraszamy na Zbrojownię w piątek o godz. 18.45. Zachęcamy także nowe osoby do wzięcia udziału w spotkaniach oraz tych, którzy chcą pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w styczniu 2019 r. Od grudnia rozpoczynają się przygotowania duchowe w diecezji do tego wyjazdu. Podstawowe informacje dotyczące spotkania młodzieży w Panamie przekazane będą na spotkaniu Zbrojowni.
 • Dzieci Maryi bardzo serdecznie zapraszają dziewczęta, które chcą zostać mariankami i przekonać się jak radosna, piękna i ciekawa jest przynależność do wspólnoty, która czci Matkę Bożą. Zbiórka w sobotę o godz. 8.00. Zachęcamy do tego szczególnie dziewczynki z III klas Szkoły Podstawowej. Swoje miejsce u marianek znajdą także młodsze i starsze dziewczęta. Uroczyste przyjęcie kandydatek odbędzie się 8 grudnia. Z kolei chłopców zapraszamy na zbiórkę ministrantów również w sobotę o godz. 8.00. Bardzo prosimy rodziców, aby mobilizowali dzieci do czynnego udziału w życiu parafii.
 • Dzieci, które chcą śpiewać na chwałę Pana Jezusa zapraszamy w sobotę o godz. 9.00 na spotkanie scholi.
 • W I Niedzielę Adwentu, 3 grudnia, po każdej Mszy Św. Marianki będą sprzedawać ręcznie robione wieńce adwentowe w cenie 30 zł oraz stroiki adwentowe w cenie 25 zł, które mogą stanowić piękną dekorację stołu. Zachęcamy do kupna. Dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. W drzwiach kościoła siostry Elżbietanki będą rozprowadzać opłatki.
 • Tradycyjnie od I Niedzieli Adwentu w kościele będzie wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego będzie można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • 3 grudnia rozpoczniemy nowy rok duszpasterski. Zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach ze Św. Józefem. Msze Św. roratnie z kazaniami będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Ponadto zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców naszej parafii na „Męskie wtorki ze Świętym Józefem”. Spotkania będą rozpoczynać się o godz. 19.00 konferencją pt. „Człowiek po mojej myśli: honor, czystość, poświęcenie”, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godziny 20.00.
 • W ramach obchodów ku czci Św. Barbary w poniedziałek, 4 grudnia o godz. 9.30, zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zmarłych, tragicznie zmarłych, żyjących i emerytowanych górników oraz ich rodzin. Przed Mszą Św., o godz. 9.15, odbędzie się nabożeństwo i złożenie kwiatów przy grobowcu tragicznie zmarłych górników.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • Odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii, odbędą się 16 grudnia od godz. 8.00. Będzie to równocześnie okazja dla tych osób do jak najlepszego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego, Głosu Krzyża oraz Informator Parafialny.