Ogłoszenia - XXXIII Niedziela zwykła - 19.11.2017
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2017

 

 

 • Przeżywamy przedostatnią niedzielę w Roku Liturgicznym, która jest Światowym Dniem Ubogiego. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 15.30. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na cele naszej parafii, spłacenie konfesjonałów oraz mebli w zakrystii ministrantów i marianek. Za wszelkie złożone ofiary składamy: Bóg zapłać!
 • Dzisiaj o godz. 9.00 z okazji wspomnienia Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, odbędzie się Msza Św. w intencji tych, którzy kształtują muzykę w naszym kościele parafialnym. Chcemy objąć pamięcią modlitewną zmarłych i żywych członków parafialnego chóru, Górniczej Orkiestry Dętej z Miechowic oraz organistów. Mszę Św. swoim śpiewem i grą ubogaci chór parafialny i Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom”. Będzie to także Eucharystia w intencji ks. Proboszcza z okazji jego urodzin.
 • Zakończyliśmy różaniec za zmarłych. Dziękujemy tym, którzy pamiętali o swoich zmarłych i włączyli się w modlitwę różańcową Kościoła.
 • W poniedziałek zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Francuskiej 37.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 zapraszamy dzieci na kurs gitarowy.
 • Katecheza dla III kl. gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • Katecheza dla dziewcząt z VI kl. Szkoły Podstawowej odbędzie się w środę o godz. 16.45.
 • Wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na środowe nabożeństwa.
 • Spotkanie dla rodziców kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w środę, 22 listopada, będzie to spotkanie z panem szyjącym stroje komunijne.
 • Kolejna akcja MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie odbędzie się w czwartek, 23 listopada. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Modlimy się w intencji I Synodu diecezji gliwickiej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.
 • Dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z kl. VI, przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie Koła Seniorów, zaś o godz. 18.45 na spotkanie Kręgu Małżeństw Katolickich i Zbrojowni.
 • Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00, która będzie sprawowana w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas nieszporów o godz. 15.00 odbędzie się ustanowienie nowych ministrantów i lektorów. Po nieszporach zapraszamy rodziców naszej Służby Liturgicznej na spotkanie przy kawie i cieście.
 • Dzieci Maryi bardzo serdecznie zapraszają dziewczęta, które chcą zostać mariankami i przekonać się jak radosna, piękna i ciekawa jest przynależność do wspólnoty, która czci Matkę Bożą. Zbiórka w sobotę o godz. 8.00. Zachęcamy do tego szczególnie dziewczynki z III klas Szkoły Podstawowej. Swoje miejsce u marianek znajdą także młodsze i starsze dziewczęta. Uroczyste przyjęcie kandydatek odbędzie się 8 grudnia. Z kolei chłopców zapraszamy na zbiórkę ministrantów również w sobotę o godz. 8.00. Bardzo prosimy rodziców, aby mobilizowali dzieci do czynnego udziału w życiu parafii.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • W niedzielę, 3 grudnia, nasze marianki będą sprzedawały ręcznie robione wieńce adwentowe w cenie 30 zł oraz stroiki adwentowe w cenie 25 zł, które mogą stanowić piękną dekorację stołu. Zachęcamy do kupna, ponieważ dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci.
 • Tradycyjnie od I niedzieli Adwentu w kościele będzie wystawiony kosz – DAR SERCA – do którego będzie można składać przybory szkolne i produkty spożywcze o dłuższej dacie ważności. Z zebranych rzeczy przygotujemy paczki dla potrzebujących rodzin i dzieci z naszej parafii.
 • 3 grudnia rozpoczniemy nowy rok duszpasterski. Zapraszamy wszystkich do udziału w Roratach ze Św. Józefem. Msze Św. z kazaniami będą sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Ponadto zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców naszej parafii na „Męskie wtorki ze Świętym Józefem”. Spotkania będą rozpoczynać się o godz. 19.00 konferencją pt. „Człowiek po mojej myśli: honor, czystość, poświęcenie”, po niej wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem do godziny 20.00.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.