SCENKI RÓŻAŃCOWE, CZĘŚĆ ŚWIATŁA, 15.10.2017 r.
Start Aktualności SCENKI RÓŻAŃCOWE, CZĘŚĆ ŚWIATŁA, 15.10.2017 r.
SCENKI RÓŻAŃCOWE, CZĘŚĆ ŚWIATŁA, 15.10.2017 r.
wtorek, 14 listopada 2017 17:05

 

W trzecią niedzielę października nadszedł czas na scenki różańcowe – część światła. Rozważaliśmy ją ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Ściślej mówiąc, scenariusz napisano o dzieciństwie małej Teresy. Rozpoczęliśmy niezwykle ujmującą sceną, kiedy to 4-letnia Teresa życzy mamie śmierci. Następnie towarzyszyliśmy jej w chorobie, z której została uzdrowiona przez Matkę Boską Zwycięską i w misji ratowania przed wiecznym potępieniem wielkiego zbrodniarza. Potem przyszedł czas na nawrócenie Teresy i odrzucenie dziecięcych słabostek oraz na przyjęcie I Komunii św. To urocze dziecko uczy nas jak żyć wiarą każdego dnia, ale pokazuje także jak wielką zasługę w jej dążeniu do świętości miała kochająca się i pobożna rodzina.

Z kolei dziecięca grupa teatralna pokazała życie i działalność Jezusa Chrystusa. Głębokie tajemnice chrztu, pierwszego cudu, głoszenia Królestwa, przemienienia na Górze Tabor i ustanowienia Eucharystii zostały pięknie przedstawione. Nasze dzieci stresowały się występem i podeszły do niego bardzo poważnie, dzięki czemu wszystko wyszło im bezbłędnie. Nie zawiedli także najmłodsi, którzy kolejny raz pięknie modlili się modlitwą różańcową, ubrani w odświętne alby.

Dziękujemy Bogu, że udało się nam po raz kolejny zrobić coś dobrego na Jego chwałę. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zachęcamy, aby wypraszać potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Teresy od Dzieciątka Jezus.