PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 14.10.2017 r.
Start Aktualności PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 14.10.2017 r.
PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 14.10.2017 r.
wtorek, 14 listopada 2017 16:59

 

Cierpienie jest wyraźnie obecne w życiu ludzi chorych i starszych. Postępujące dolegliwości, choroba, niedołężność, samotność czy problemy rodzinne spędzają sen z ich powiek. Czasem bardzo ciężko je przyjąć, ale złączone z krzyżem Chrystusa jest miłe Bogu. Nasi chorzy, starsi i cierpiący Parafianie spotykają się kilka razy w roku na Mszy św. przeznaczonej dla nich, aby pokrzepić się przy Stole eucharystycznym i mężnie znosić trudy życia.

W sobotę, 14 października o godz. 13.00, przy pięknej, złotej, polskiej jesieni za oknem, rozpoczął się parafialny dzień chorego. Na Eucharystii licznie zgromadzili się wierni, którzy otrzymali Sakrament namaszczenia chorych i ucałowali relikwie św. s. Faustyny. Po Mszy św. nasi goście przeszli do domu katechetycznego. Parafialne koło Caritas zadbało o sprawną obsługę zebranych, aby mogli przy dobrej kawie delektować się ciastem. Ks. Proboszcz jeszcze raz witał wszystkich dziękując jednocześnie za przyjęcie zaproszenia. Swoją obecnością ucieszyli seniorów także księża Wikariusze. W międzyczasie członkowie młodzieżowego koła teatralnego przygotowywali się do występu. Przedstawili dla seniorów scenki o św. Klarze z Asyżu oraz jedną scenę z życia św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Młodzież zagrała najlepiej jak potrafiła, aby sprawić gościom radość i nakłonić ich do refleksji. Z kolei chorzy i starsi Parafianie nagrodzili aktorów wielkimi brawami. Po części artystycznej przyszła kolej na koronkę do Bożego miłosierdzia, ponieważ zbliżała się godz. 15.00. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem.

Dziękujemy Kapłanom za posługę sakramentalną, Paniom z Caritasu za przygotowanie spotkania w salkach, młodzieży za spektakl i naszym drogim gościom za przybycie i wspólną modlitwę.