NABOŻEŃSTWO DO MB FATIMSKIEJ Z PROCESJĄ, 13.10.2017 r.
Start Aktualności NABOŻEŃSTWO DO MB FATIMSKIEJ Z PROCESJĄ, 13.10.2017 r.
NABOŻEŃSTWO DO MB FATIMSKIEJ Z PROCESJĄ, 13.10.2017 r.
wtorek, 14 listopada 2017 13:28

 

W piątek, 13 października, po Mszy św. wieczornej odbyło się nabożeństwo fatimskie, w którym uczestniczyło wielu wiernych, Siostry zakonne, Dzieci Maryi, ministranci i górnicy. Przed wyruszeniem na procesję odśpiewaliśmy wezwania do Matki Miłosierdzia, a ks. Proboszcz odczytał akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej. Następnie, ze śpiewem na ustach, z różańcami i świecami w dłoniach, opuściliśmy świątynię, aby zanieść Matkę Bożą i Jej orędzie tam, gdzie mieszkamy.

Procesja przebiegała bez zakłóceń. Poszczególne rozważania tajemnic różańcowych czytali przedstawiciele różnych grup parafialnych. Po całych Miechowicach niosło się piękne „Ave Maria”, a Matka Boża, którą na swoich ramionach dźwigali panowie, z miłością spoglądała w serca wszystkich biorących udział w nabożeństwie, ale i tych drwiących z nas. Modliliśmy się szczególnie za grzeszników będących z dala od Boga. Modlitwę zakończyliśmy przy pomniku Trudu Górniczego.

Z serca dziękujemy wszystkim, którzy tamten piątkowy wieczór spędzili przy Pani Fatimskiej. Oby coraz więcej Parafian podjęło trud wcielenia w życie orędzia fatimskiego, tak bardzo aktualnego w dzisiejszym świecie.