Start Aktualności DZIEŃ PAPIESKI, 08.10.2017 r.
DZIEŃ PAPIESKI, 08.10.2017 r.
wtorek, 14 listopada 2017 13:23

 

„Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zagłębiamy się w nauczanie św. Jana Pawła II” (https://dzielo.pl/dzien-papieski/idea/). Organizatorzy wskazują na 4 wymiary Dnia Papieskiego: intelektualny, duchowy, artystyczny i charytatywny. Nasza parafia aktywnie włączyła się w przeżycie tego wydarzenia.

Po wszystkich Mszach św. nasza młodzież ze Zbrojowni zbierała ofiary do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, aby w ten sposób pomóc swoim zdolnym rówieśnikom pochodzącym z ubogich rodzin. Podczas Eucharystii o godz. 9.00 ks. Proboszcz oddał wszystkie dzieci pod opiekę św. Jana Pawła II, a uczniom z klas III poświęcił różańce. Po Mszach św. wierni z ufnością zbliżali się do bocznego ołtarza, w którym znajdują się relikwie św. papieża. Ze czcią całowali je i polecali jego modlitwie wszelkie podziękowania i prośby. O godz. 17.00 spotkaliśmy się w kościele na nabożeństwie przygotowanym przez ks. Joachima wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 33. Mali aktorzy przedstawili kilka scen z życia Karola Wojtyły oraz jego pontyfikatu. Przypomnieliśmy sobie o okresie dzieciństwa papieża, kiedy to jako mały chłopiec przeżywał śmierć najbliższych. Zobaczyliśmy jakim wykładowcą był bp Wojtyła i z jaką mądrością życiową podchodził do studentów. Z całości wyłania się obraz człowieka świętego, który twardo stąpał po ziemi, ale wzrok miał utkwiony w górze. Wszystko przeplatane było śpiewem i modlitwą różańcową prowadzoną przez najmłodszą część naszej parafii. Podczas nabożeństwa wspólnie odśpiewaliśmy barkę. Dziękujemy ks. Joachimowi za przygotowanie nabożeństwa oraz dzieciom za wszelkie zaangażowanie. Św. Janie Pawle II módl się za nami!