KORONKA NA ULICACH MIAST, 28.09.2017 r.
Start Aktualności KORONKA NA ULICACH MIAST, 28.09.2017 r.
KORONKA NA ULICACH MIAST, 28.09.2017 r.
wtorek, 14 listopada 2017 13:06

 

W Roku Miłosierdzia w naszej parafii zrodziła się inicjatywa, którą nazywamy „Ziarenkiem Bożego Miłosierdzia”. Została ona dobrze przyjęta przez wiernych i jest kontynuowana raz w miesiącu, kiedy to spotykamy się w różnych miejscach naszej parafii, aby wypraszać Boże Miłosierdzie. Kilka lat temu przystąpiliśmy także do ogólnopolskiej akcji „Koronka na ulicach miast” organizowanej w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny, 28.09. Wrzesień jest miesiącem objawienia koronki do Bożego Miłosierdzia św. s. Faustynie, dlatego staramy się wtedy sięgać po tę modlitwę jeszcze częściej. Codziennie rano i wieczorem przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawialiśmy koronkę w kościele, a w czwartek, 28.09., pomodliliśmy się również przy pomniku Trudu Górniczego o godz. 15.00 czyli w godzinie największego miłosierdzia dla świata. Łączyliśmy się we wspólnym błaganiu Boga o miłosierdzie nie tylko z rodakami w kraju, ale również za granicą. Modlono się na ulicach, w szpitalach czy w kaplicy Pałacu Prezydenckiego. Wszystko po to, aby wynagradzać za grzechy nasze i całego świata.

Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i odmówili koronkę przy pomniku Trudu Górniczego. Jednocześnie zachęcamy, aby nie ustawać w gorliwości i regularnie brać udział w inicjatywie „Ziarenko Bożego Miłosierdzia”. Pamiętajmy, że żadna modlitwa nie przechodzi obojętnie wobec Boga, a czas na nią poświęcony nigdy nie jest stracony.