PIESZA PIELGRZYMKA DO RUD RACIBORSKICH, 22-23.09.2017 r.
Start Aktualności PIESZA PIELGRZYMKA DO RUD RACIBORSKICH, 22-23.09.2017 r.
PIESZA PIELGRZYMKA DO RUD RACIBORSKICH, 22-23.09.2017 r.
wtorek, 14 listopada 2017 12:54

 

Młodzież naszej parafii tym razem integrowała się z młodzieżą z innych parafii należących do diecezji gliwickiej. Wraz z ks. Joachimem mieliśmy okazję z 22 na 23 września uczestniczyć w nocnej, pieszej pielgrzymce z Gliwic do Rud Raciborskich.

Wieczorem, 22 września, młodzież zebrała się w Centrum Edukacyjnym im. Św. Jana Pawła II, aby najpierw zapisać się na pielgrzymkę, a potem uczestniczyć w koncercie zespołu seminaryjnego „Na Twoje Słowo”. Bezpośrednio po koncercie udaliśmy się do Katedry Gliwickiej na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, aby poprosić o wsparcie podczas wędrówki i szczęśliwe dotarcie do celu. O północy wyruszyliśmy w drogę, podczas której mieliśmy postój w Gliwicach – Ostropie, gdzie mogliśmy zobaczyć się i przy okazji porozmawiać z byłym Wikarym naszej parafii – ks. Jackiem Liwowskim. Pogoda nam nie sprzyjała, ale to właśnie deszcz nas umacniał. Po ośmiu godzinach doszliśmy do Matki Bożej Pokornej w Rudach. Tam  uczestniczyliśmy we Mszy świętej sprawowanej przez biskupa naszej diecezji - ks. Jana Kopca.

Naszemu diecezjalnemu duszpasterzowi młodzieży serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tak pięknego wydarzenia jakim była ta piesza pielgrzymka. Wszyscy mogliśmy w pewnym stopniu poczuć się podczas niej jak Jezus, który cierpiał za nasze grzechy podczas drogi krzyżowej. Miejmy nadzieję, że to nie była nasza ostatnia wspólna wyprawa i jeszcze kiedyś uda nam się uczestniczyć w pielgrzymce zorganizowanej przez naszą diecezję.