Ogłoszenia - XXXII Niedziela zwykła - 12.11.2017
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

12.11.2017

 

 

 • W dzisiejszą niedzielę o godz. 9.00 zapraszamy dzieci na spotkanie ze Św. Marcinem, który tradycyjnie będzie rozdawał rogaliki. W ramach spotkania procesja do kościoła i Msza Św. Zbiórka przed salkami o godz. 8.45. O godz. 15.30 modlitwa różańcowa za zmarłych. Dzisiejsza niedziela to także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbędzie się zbiórka na „Kościół w Potrzebie”. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii – zapłacenie rachunków za wodę i energię.
 • Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na koncert zespołu wokalnego FeelHarmonic Singers w ramach cyklu „Muzyka w starych kościołach Miechowic”. Koncert poprowadzi Pan Jacek Woleński.
 • Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych będzie odmawiana do 16 listopada. Wypominki modlitewne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W poniedziałek przypada 13. dzień miesiąca. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na różaniec za zmarłych.
 • Katecheza dla III kl. gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego.
 • Katecheza dla chłopców z VII kl. Szkoły Podstawowej odbędzie się we wtorek o godz. 16.00.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru.
 • Katecheza dla dziewcząt z II kl. gimnazjalnych odbędzie się we wtorek o godz. 18.45.
 • Katecheza dla chłopców z VI kl. Szkoły Podstawowej odbędzie się w środę o godz. 16.45.
 • Wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na środowe nabożeństwa.
 • Spotkanie dla rodziców klas III przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w środę, 22 listopada, po Mszy Św. wieczornej, a nie tak jak to było planowane, 15 listopada. Zmiana terminu wynika z możliwości spotkania z panem szyjącym stroje komunijne. Przepraszamy za utrudnienia.
 • Dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z klasami VI, przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W czwartek przypada 16. dzień miesiąca. Wszystkich czcicieli Św. Jana Pawła II zapraszamy na różaniec za zmarłych, wieczorną Eucharystię i ucałowanie jego relikwii.
 • W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem Św. S. Faustyny oraz na Mszę Św. Po Eucharystii ucałowanie jej relikwii.
 • W piątek na godz. 19.45 do salki katechetycznej zapraszamy młodzież na Zbrojownię. W tym tygodniu w ramach spotkania proponujemy gry i zabawy integracyjne.
 • Trzecia nauka przedmałżeńska odbędzie się 17 listopada o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • Dzieci Maryi bardzo serdecznie zapraszają dziewczęta, które chcą zostać mariankami i przekonać się jak radosna, piękna i ciekawa jest przynależność do wspólnoty, która czci Matkę Bożą. Zbiórka w sobotę o godz. 8.00. Zachęcamy do tego szcze­gólnie dziewczynki z III klas Szkoły Podstawowej. Swoje miejsce u marianek znajdą także młodsze i starsze dziew­częta. Uroczyste przyjęcie kandydatek odbędzie się 8 grudnia. Z kolei chłopców zapraszamy na zbiórkę ministran­tów również w sobotę o godz. 8.00. Bardzo prosimy rodziców, aby mobilizowali dzieci do czynnego udziału w życiu parafii.
 • Dzieci, które chcą śpiewem chwalić Boga i Matkę Bożą zapraszamy na próbę scholi w sobotę o godz. 9.00.
 • W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy dzieci na spotkanie Dziecięcego Koła Misyjnego.
 • W sobotę, 18 listopada o godz. 14.30, zapraszamy wszystkie dzieci na ZABAWĘ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, która potrwa do godz. 18.00. Każde przebrane za Świętego dziecko będzie musiało znać jakiś fakt lub epizod z jego życia. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do poznawania życiorysów Świętych.
 • 19 listopada o godz. 9.00 z okazji wspomnienia Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, odbędzie się Msza Św. w intencji tych, którzy kształtują muzykę w naszym kościele parafialnym. Chcemy objąć pamięcią modlitewną zmarłych i żywych członków parafialnego chóru, Górniczej Orkiestry Dętej z Miechowic oraz organistów. Mszę Św. swoim śpiewem i grą ubogaci chór parafialny i Górnicza Orkiestra Dęta „Bytom”. Będzie to także Eucharystia w intencji ks. Proboszcza z okazji jego urodzin.
 • Kolejna akcja MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie odbędzie się w czwartek, 23 listopada. Można wpisywać się na listę w zakrystii. Modlimy się w intencji I Synodu diecezji gliwickiej oraz o nowe powołania z naszej parafii.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • U pań z parafialnego Caritas można nabyć parafialny kalendarz na rok 2018. Może on być pięknym prezentem dla rodziny czy znajomych, którzy pochodzą z naszej parafii. Cena kalendarza – 15 zł.
 • W niedzielę, 3 grudnia, nasze marianki będą sprzedawały ręcznie robione wieńce adwentowe w cenie 30 zł oraz stroiki adwentowe w cenie 25 zł, które mogą stanowić piękną dekorację stołu. Zachęcamy do kupna, ponieważ dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Informator Parafialny.