Ogłoszenia - XXX Niedziela zwykła - 29.10.2017
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

29.10.2017

 

 

 • Przeżywamy ostatnią niedzielę października. O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian na ostatnią modlitwę różańcową połączoną ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Chcemy ją rozważać wraz ze Św. bratem Albertem i ofiarować za dobrodziejów, za ludzi, dzięki którym nasza świątynia istnieje, za kapłanów, którzy tu pracowali i pracują. Po modlitwie rozdanie nagród dzieciom i młodzieży. Jednocześnie dziękujemy tym wszystkim, którzy brali czynny udział w przygotowaniu niedzielnych nabożeństw różańcowych. Dziękujemy naszej młodzieży, Dzieciom Maryi, lektorom oraz ministrantom, dzieciom, Kapłanom, Panu Jackowi, organiście Pawłowi, s. Faustynie i rodzicom. Dziękujemy także wszystkim grupom parafialnym, które prowadziły rozważania różańcowe w październiku.
 • W poniedziałek i we wtorek od godz. 17.00 okazja do Sakramentu Pokuty dla dorosłych, gimnazjalistów i dzieci przed Uroczystością Wszystkich Świętych oraz przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 • Młodzież z kl. III gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania uczestniczy w różańcu w poniedziałek o godz. 17.30 i będzie przewodniczyć tej modlitwie.
 • Młodzież z kl. II gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania uczestniczy w różańcu we wtorek o godz. 17.30 i będzie przewodniczyć tej modlitwie.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Zapraszamy nowych chórzystów.
 • W środę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. zostaną odprawione w porządku niedzielnym, za wyjątkiem Eucharystii o godz. 16.00, która odbędzie się bezpośrednio po nabożeństwie na cmentarzu. Po tej Mszy Św. zapraszamy czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy na nowennę. W tym tygodniu nie będzie godzinek do MBNP. O godz. 14.00 wraz z parafią Bożego Ciała będziemy uczestniczyć w nieszporach i procesji na cmentarz. O godz. 10.15 na cmentarzu odbędzie się poświęcenie nowego pomnika – Piety.
 • W Uroczystość Wszystkich Świętych wypominki modlitewne będzie można podyktować lub złożyć na cmentarzu u młodzieży naszej parafii. Do nabycia będą także kalendarze na przyszły rok.
 • 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszych modlitwach chciejmy pamiętać o tych, którzy już od nas odeszli. Ofiarujmy w ich intencji Komunię Świętą i odpusty. Msza Święta o godz. 17.00 w intencji zmarłych Parafian i zmarłych spoczywającym na naszym cmentarzu zostanie odprawiona w kaplicy cmentarnej. Zaraz po niej (również w kaplicy) modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych. Nie będzie Mszy Św. szkolnej.
 • Przypominamy, że wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną w dniu 1 listopada od południa oraz przez cały dzień 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Warunki uzyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Św. Ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę i dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.
 • W dniach od 1 do 8 listopada wierni, którzy pod takimi samymi warunkami pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. W inne dni odpust jest cząstkowy.
 • Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych będzie odmawiana od 2 do 16 listopada. Wypominki modlitewne można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę Św., a o godz. 17.30 na nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu połączone z różańcem za zmarłych. W pierwszą sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy się Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • W czwartek na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00 przychodzą kl. VI i VII Szkoły Podstawowej oraz kl. II gimnazjalne. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30 w kościele. W piątek na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 przychodzą kl. III gimnazjalne w ramach przygotowania do bierzmowania. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
 • W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego wraz z kapłanem i członkami Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 • W piątek na godz. 18.45 do salki katechetycznej zapraszamy młodzież na Zbrojownię, podczas której odbędzie się projekcja filmu „Przełęcz ocalonych”.
 • W listopadzie rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich. Pierwsza nauka odbędzie się 3 listopada o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 4 listopada od godz. 8.00.
 • Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę o godz. 9.00, zaś dziewczęta, które chcą być Dziećmi Maryi zapraszamy w sobotę o godz. 8.00.
 • Dzieci, które chcą śpiewem chwalić Boga i Matkę Bożą zapraszamy na próbę scholi w sobotę o godz. 9.00.
 • W niedzielę, 12 listopada o godz. 9.00, zapraszamy dzieci na spotkanie ze Św. Marcinem, który tradycyjnie będzie rozdawał rogaliki. W ramach spotkania procesja do kościoła i Msza Św. Zbiórka przed salkami o godz. 8.45.
 • Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na ZABAWĘ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, która odbędzie się 18 listopada (sobota). Każde przebrane za Świętego dziecko będzie musiało znać jakiś fakt lub epizod z jego życia. Chcemy w ten sposób zachęcić dzieci do poznawania życiorysów Świętych.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Informator Parafialny” i „Głos Krzyża”, zaś u członków parafialnego Caritas można nabyć znicze Caritas w cenie 3 zł oraz kalendarze parafialne na przyszły rok w cenie 15 zł, z których dochód przeznaczony będzie na spłatę nowych konfesjonałów