Ogłoszenia - XXIX Niedziela zwykła - 22.10.2017
Start Archiwum

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

22.10.2017

 

 

 • Dzisiejszy Dzień Pański to Niedziela Misyjna, w naszych modlitwach pamiętajmy o dziele misyjnym oraz o misjonarzach pochodzących z naszej diecezji. Kolekta przeznaczona jest na rzecz misji. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać! W naszej wspólnocie parafialnej gościmy zespół „Głosy Aniołów” z Ukrainy, który występuje w czasie każdej Mszy Świętej. Istnieje możliwość nabycia okolicznościowych płyt.
 • Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę różańcową połączoną ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Tak jak w ubiegłym tygodniu, różaniec będziemy rozważać ze Św. Teresą od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, a ofiarujemy go w intencji dzieła misyjnego i misjonarzy, których patronką jest właśnie Św. Teresa.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedziele o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa połączona jest ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 zapraszamy na kurs gitarowy.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na krąg biblijny.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. III gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek, 23 października o godz. 17.00.
 • Młodzieżowe koło teatralne zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30.
 • Spotkanie dla dziewcząt z VII kl. Szkoły Podstawowej przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 16.00.
 • Młodzież z kl. VII Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania uczestniczy w różańcu we wtorek o godz. 17.30 i będzie przewodniczyć tej modlitwie.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Zapraszamy nowych chórzystów.
 • Wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę na wieczorne nabożeństwa.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 • Dziecięca grupa teatralna ma swoją próbę w czwartek o godz. 16.00, a dzieci, które podczas niedzielnych nabożeństw październikowych chcą odmawiać różaniec, zapraszamy na próbę z ks. Michałem w czwartek o godz. 16.30.
 • Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z klasami VI, przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia. O godz. 15.30 zapraszamy naszych starszych Parafian na spotkanie Klubu Seniora, a o godz. 18.45 zapraszamy młode małżeństwa na spotkanie Kręgu Małżeństw Katolickich i młodzież na kolejne spotkanie Zbrojowni. Zachęcamy nowe osoby, aby odważyły się przyjść i przekonały się jak piękna jest przynależność do wspólnoty.
 • W sobotę o godz. 8.00 zbiórka dla chłopców, którzy chcą być ministrantami i dla dziewcząt, które chcą zostać Mariankami.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok. Pamiętajmy o jubilatach, solenizantach oraz zmarłych z naszych rodzin.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Informator Parafialny”, zaś u członków parafialnego Caritas można nabyć znicze Caritas w cenie 3 zł oraz kalendarze parafialne na przyszły rok w cenie 15 zł, z których dochód przeznaczony będzie na spłatę nowych konfesjonałów.