Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXVIII Niedziela zwykła - 15.10.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15.10.2017

 


 

 • Świętujemy Dzień Pański. Wszystkich Parafian zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na modlitwę różańcową połączoną ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży. Rozważać ją będziemy ze Św. Teresą od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Różaniec ofiarujemy za naszą świątynię oraz za dobrodziejów i fundatorów naszego kościoła. Kolekta przeznaczona jest na cele naszej parafii: spłacenie mebli oraz nowych konfesjonałów, które ustawiono w minionym tygodniu. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia naszego Parafialnego Dnia Chorego: Parafialnemu Kołu Caritas, Dzieciom Maryi, Ministrantom, młodzieżowej grupie teatralnej, Piekarni Słonkiewicz oraz rodzinom, krewnym, sąsiadom za umożliwienie przybycia naszym chorym i starszym Parafianom na Eucharystię.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedziele o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa połączona jest ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie.
 • W poniedziałek, 16 października, przypada Uroczystość Św. Jadwigi, patronki Śląska. Jest to rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa połączona z nabożeństwem za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Po Mszy Św. wieczornej będzie możliwość ucałowania relikwii.
 • W poniedziałek zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy ul. Pogodnej 11.
 • W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że spotkania są w poniedziałek dla chłopców i w środę dla dziewcząt o godz. 17.00.
 • Młodzieżowe koło teatralne zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30.
 • Spotkanie dla chłopców z VII kl. Szkoły Podstawowej przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 16.00.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Zapraszamy nowych chórzystów.
 • Spotkanie dla dziewcząt z II kl. gimnazjalnych odbędzie się we wtorek  o godz. 18.45.
 • Wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę na wieczorne nabożeństwa.
 • W środę, 18 października po Mszy Św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 • W czwartek, 19 października, odbędzie się kolejna akcja MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie. Prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii.
 • Dziecięca grupa teatralna ma swoją próbę w czwartek o godz. 16.00, a dzieci, które podczas niedzielnych nabożeństw październikowych chcą odmawiać różaniec, zapraszamy na próbę z ks. Michałem w czwartek o godz. 16.30.
 • Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z klasami VI, przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek, 20 października o godz. 17.30, zapraszamy na różaniec połączony z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. s. Faustyny. Po Mszy Św. wieczornej będzie możliwość ucałowania relikwii.
 • W sobotę o godz. 8.00 zbiórka dla chłopców, którzy chcą być ministrantami i dla dziewcząt, które chcą zostać Mariankami.
 • W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy dzieci na pierwsze powakacyjne spotkanie Małych Misjonarzy, które poprowadzi ks. Michał.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • W przyszłą niedzielę będziemy gościć zespół „Głosy Aniołów” z Ukrainy, który wystąpi w czasie każdej Mszy Świętej. Będzie możliwość nabycia okolicznościowych płyt.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Informator Parafialny”, znicze Caritas w cenie 3 zł oraz kalendarze parafialne na przyszły rok w cenie 15 zł, z których dochód przeznaczony będzie na spłatę nowych konfesjonałów.