Ogłoszenia - XXVII Niedziela zwykła - Dzień Papieski 08.10.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXVII Niedziela zwykła - Dzień Papieski 08.10.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZIEŃ PAPIESKI

08.10.2017

 

 

 • W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Papieski związany z rocznicą wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające dzieci i młodzież z ubogich rodzin. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, zapłacenie rachunków za prąd elektryczny, wodę oraz opał. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieciom z kl. I i II podarujemy poświęcone obrazki ze Św. Janem Pawłem II i oddamy je wszystkie pod opiekę naszego Papieża, zaś dzieciom z kl. III poświęcimy różańce.
 • Wszystkich Parafian zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na modlitwę różańcową połączoną ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci. Modlitwę tę ofiarujemy za całą naszą parafię.
 • Dziękujemy za wysiłek i modlitwy w intencji naszej parafii wszystkim, którzy pielgrzymowali do Częstochowy.
 • Przez cały miesiąc październik zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedziele o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa połączona jest ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Przypominamy, że można zyskać odpust zupełny, kiedy odmawia się różaniec w kościele, w publicznej kaplicy, w rodzinie.
 • W poniedziałek o godz. 16.30 zapraszamy dzieci na kurs gitarowy.
 • Spotkanie dla dziewcząt z III kl. gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00.
 • Młodzieżowe koło teatralne zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30.
 • Spotkanie dla dziewcząt z VII kl. Szkoły Podstawowej przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 16.00.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • Spotkanie dla chłopców z II kl. gimnazjalnych odbędzie się we wtorek  o godz. 18.45.
 • Spotkanie dla dziewcząt z kl. VI przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 16.45.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Parafialnego Caritas.
 • Również w środę po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie z przedstawicielem biura turystycz­nego, podczas którego będzie można zapisać się na pielgrzymkę do Włoch i wpłacić zaliczkę w wysoko­ści 300 zł.
 • Dziecięca grupa teatralna ma swoją próbę w czwartek o godz. 16.00, a dzieci, które podczas niedzielnych nabożeństw październikowych chcą odmawiać różaniec, zapraszamy na próbę z ks. Michałem w czwartek o godz. 16.30.
 • Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z klasami VI, przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 16.30 spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Dobrej Śmierci z księdzem opiekunem.
 • W piątek, 13 października, wszystkich czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej zapraszamy na Mszę Św. wieczorną i nabożeństwo różańcowe połączone z procesją fatimską na osiedle przy byłej kopalni. Zakończymy ją przy Pomniku Trudu Górniczego. W związku z tym nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 17.30. Bardzo prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 • Z racji nabożeństwa fatimskiego w tym tygodniu nie będzie Zbrojowni, a młodzież uczestniczy w procesji.
 • W sobotę o godz. 8.00 zbiórka dla chłopców, którzy chcą być ministrantami i dla dziewcząt, które chcą zostać Mariankami.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • Wszystkich starszych i chorych Parafian zapraszamy w sobotę, 14 października o godz. 13.00, na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. połączona z ucałowaniem relikwii Św. Faustyny. Udzielimy także Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • W czwartek, 19 października, odbędzie się kolejna akcja MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie. Prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii.
 • Poszukujemy mężczyzny do funkcji palacza na probostwie i w kościele. Chętne osoby proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informator Parafialny”.