Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXVI Niedziela zwykła 01.10.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

01.10.2017

 

 

 • Przeżywamy pierwszą niedzielę października. Kolekta przeznaczona jest na zapłacenie ryczałtu na rzecz diecezji, a przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas. U członków Caritasu można zakupić kalendarz parafialny na 2018 r. O godz. 15.30 zmiana tajemnic różańcowych. Wszystkich Parafian zapraszamy o godz. 17.00 na różaniec połączony ze scenkami teatralnymi w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży. Chcemy poznać życie Świętych, którzy pokażą nam jak codziennie żyć wiarą i przekonamy się jak różaniec zawarty jest w naszym życiu.
 • Rozpoczynamy październik, w którym zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. W każdą niedzielę różaniec będzie połączony ze scenkami teatralnymi w wykonaniu naszych dzieci i młodzieży. Podobnie jak w zeszłych latach, zapraszamy na różaniec nie tylko wszystkich Parafian, ale także mieszkańców poszczególnych ulic i domów, bowiem przez modlitwę różańcową chcemy wypraszać dla nich wszelkie łaski. Plan znajduje się w Informatorze Parafialnym. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w publicznej kaplicy i w rodzinie.
 • W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. Przypominamy, że spotkania są w poniedziałek dla chłopców, a w środę dla dziewcząt, o godz. 17.00. W ramach katechezy dzieci będą także uczestniczyć w różańcu o godz. 17.30.
 • Spotkanie dla chłopców z III kl. gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00.
 • Młodzieżowe koło teatralne zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.30.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 • Spotkanie dla chłopców z VII kl. SP przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 16.00.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • Spotkanie dla chłopców z VI kl. przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 16.45.
 • W środę wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy na wieczorne nabożeństwa. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodzin szensztackich, po Mszy Św. odbędzie się dla nich spotkanie.
 • W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • Dziecięca grupa teatralna ma swoją próbę w czwartek o godz. 16.00, a dzieci, które podczas niedzielnych nabożeństw październikowych chcą odmawiać różaniec, zapraszamy na próbę z ks. Michałem w czwartek o godz. 16.30.
 • W czwartek o godz. 16.30 odbędzie się spowiedź dla dzieci przed pierwszym piątkiem miesiąca. Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z klasami VI, przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o miesięcznej spowiedzi oraz udziale we Mszy Św. i konferencji. Uczniów kl. VI zapraszamy w czwartek na Mszę szkolną o godz. 17.00. Pół godz. wcześniej okazja do spowiedzi. Młodzież z kl. II gimnazjum i VII SP zapraszamy na Mszę Św. w czwartek o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi dla nich od 17.30. Uczniowie z kl. III gimnazjum przychodzą na Mszę Św. w piątek o godz. 18.00. Pół godz. wcześniej okazja do spowiedzi.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. W czwartek podczas różańca i wieczornej Mszy Św. modlitwa za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy na Mszę Św. wieczorną w ich intencji i na różaniec połączony z nabożeństwem wynagradzającym Sercu Jezusowemu. W sobotę po porannej Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 • W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę Św. wieczorną członków grupy modlitewnej „Margaretka”.
 • W piątek o godz. 16.30 spotkanie modlitewne członków Apostolstwa Miłosierdzia Bożego z księdzem opiekunem.
 • Zapraszamy na spotkanie Zbrojowni w piątek o godz. 18.45.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 7 października, od godz. 8.00. Można ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w sobotę, 7 października. Całkowity koszt wynosi 30 zł. Wyjazd o godz. 8.00. Msza Św. przed obrazem Matki Bożej o godz. 12.00. Autobusy będą stały przy ul. Andersa.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski związany z rocznicą wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające dzieci i młodzież z ubogich rodzin. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii, zapłacenie rachunków za prąd elektryczny, wodę. Na Mszy Św. o godz. 9.00 dzieciom z kl. I i II podarujemy poświęcone obrazki ze Św. Janem Pawłem II i oddamy je wszystkie pod opiekę naszego Papieża, zaś dzieciom z kl. III poświęcimy różańce.
 • W sobotę o godz. 8.00 zbiórka dla chłopców chcących być ministrantami i dla dziewcząt chcących być Mariankami.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na 2018 rok.
 • Już dzisiaj zapraszamy wszystkich starszych i chorych Parafian 14 października (sobota) o godz. 13.00 na Parafialny Dzień Chorego. W tym dniu zostanie odprawiona Msza Św. połączona z ucałowaniem relikwii Św. Faustyny. Udzielimy także Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy Św. zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie przy kawie i cieście. Prosimy rodziny, krewnych lub sąsiadów o umożliwienie przybycia naszych Parafian do kościoła.
 • Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Informator Parafialny”.