Ogłoszenia - XXV Niedziela zwykła 24.09.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXV Niedziela zwykła 24.09.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2017

 

 

 • Przeżywamy ostatnią niedzielę września. Na Mszy Św. o godz. 9.00 odbędzie się uroczyste błogosławieństwo dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Na niedzielne nieszpory o godz. 15.30 zapraszamy wszystkich Parafian. W zakrystii możemy zakupić parafialny kalendarz na 2018 r. w cenie 15 zł.
 • W tym tygodniu odbędzie się obowiązkowa katecheza dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Przypominamy, że spotkania są w poniedziałek dla chłopców, a w środę dla dziewcząt, o godz. 17.00.
 • Spotkanie dla chłopców z III klas gimnazjalnych przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00 w salce katechetycznej.
 • Młodzieżowe koło teatralne zapraszamy na spotkanie we wtorek i czwartek o godz. 18.30.
 • We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba parafialnego chóru. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych chórzystów.
 • Spotkanie dla dziewcząt z II klas gimnazjalnych przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w salce katechetycznej.
 • Spotkanie dla chłopców z VI klas przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 16.45 w salce katechetycznej.
 • Wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę na wieczorne nabożeństwa.
 • Zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej na spotkanie parafialnego koła teatralnego w czwartek o godz. 16.00 w kościele. Spotkanie to związane jest z październikowymi scenkami różańcowymi. Dzieci, które podczas niedzielnych nabożeństw różańcowych chcą odmawiać modlitwę „Zdrowaś Maryjo” proszone są o zgłoszenie się do ks. Michała.
 • Nasza parafia włącza się w ogólnopolską inicjatywę „Koronka na ulicach miast”, dlatego w czwartek, 28 września o godz. 15.00, zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia przy pomniku Trudu Górniczego przy ul. Racjonalizatorów. Zapraszamy szczególnie czcicieli Bożego Miłosierdzia i Róże Różańcowe.
 • Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej, łącznie z klasami VI, przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W piątek o godz. 15.30, po Koronce do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy naszych starszych Parafian na spotkanie w ramach Klubu Seniora, a o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie kręgu małżeństw katolickich.
 • Zapraszamy na spotkanie Zbrojowni w piątek o godz. 18.45. Mile widziane są nowe osoby już od VII klasy Szkoły Podstawowej, a także studenci.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 oraz w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Do soboty, codziennie po Mszy Św. porannej i wieczornej, odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, I Synodu Diecezji Gliwickiej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.
 • Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc październik, w którym zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę po Mszy Św. w języku niemieckim, około godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. W każdą niedzielę modlitwa różańcowa będzie połączona ze scenkami teatralnymi w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii. Podobnie jak w zeszłych latach, zapraszamy na różaniec nie tylko wszystkich Parafian, ale także mieszkańców poszczególnych ulic i domów, bowiem przez modlitwę różańcową chcemy wypraszać dla nich wszelkie łaski. Plan będzie w przyszłym Informatorze Parafialnym. W przyszłą niedzielę odbędzie się także zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.
 • Przypominamy, że udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, w publicznej kaplicy i w rodzinie.
 • Pani Agata Dobosz podczas festynu wygrała rower dziecięcy i przekazała go na rzecz parafii. Zachęcamy wszystkie dzieci do codziennego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Wśród dzieci, które będą uczestniczyły we wszystkich różańcach (31 razy) wylosujemy osobę, która otrzyma wspomniany rower. Niech będzie to dodatkowa motywacja do zdrowej rywalizacji. Pamiętajmy jednak, że największą nagrodą za modlitwę różańcową są łaski Boże wyproszone przez Serce Matki Najświętszej. Ofiarodawczyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Zapraszamy do naszych grup parafialnych. W sobotę o godz. 8.00 odbędzie się zbiórka dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i dla dziewcząt, które chcą zostać Mariankami.
 • Dzieci, które chcą śpiewać na chwałę Pana Boga i Matki Bożej zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 9.00.
 • W ramach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne i Msze Św. gregoriańskie na przyszły rok kalendarzowy.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę, 7 października, od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w sobotę, 7 października. Zapisy można składać w zakrystii do 28 września, wpłacając zaliczkę w kwocie 10 zł. Całkowity koszt wynosi 30 zł. Wyjazd o godz. 8.00. Msza Św. przed obrazem Matki Bożej o godz. 12.00. Autobusy będą stały przy ul. Andersa.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić „Informator Parafialny” i „Gościa Niedzielnego”.