Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - ODPUST PARAFIALNY 10.09.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

ODPUST PARAFIALNY

10.09.2017

 


 

 • Przeżywamy naszą Uroczystość Odpustową. Suma Odpustowa w intencji Parafian o godz. 11.00. Dzisiaj nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00. W naszej parafii witamy ks. Henryka Bardosza, który głosi Słowo Boże. Dziękujemy mu za trud i poświęcenie na rzecz naszej wspólnoty. Kolekta jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Parafian i Gości zapraszamy na Nieszpory Odpustowe o godz. 15.00 z kazaniem, które wygłosi ks. Jacek Liwowski i ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża. Rozpoczną one VIII Charytatywny Festyn Parafialny, podczas którego wystąpią: Orkiestra Dęta, dzieci z naszej szkoły, Dzieci Maryi i harcerze. Atrakcją wieczoru będzie występ tenora Pana Juliusza Ursyna-Niemcewicza oraz koncert zespołu NasTroje. Na zakończenie pokaz sztucznych ogni.
 • Przez cały odpust działa kawiarenka i odbywa się konkurs charytatywny. W kawiarence można wypić kawę, herbatę i zakupić miechowickie ciasto odpustowe przygotowane przez nasze wspaniałe gospodynie, którym z głębi serca dziękujemy za przepyszne wypieki. Zachęcamy do zakupienia cegiełki konkursowej, każda z nich jest zwycięska i będzie brała udział w głównym losowaniu. Do nabycia jest także kalendarz parafialny na przyszły rok. Podczas festynu będzie można zakupić potrawy z grilla, grochówkę, żurek, chleb ze smalcem i napoje. Wszystkim sponsorom składamy z serca Bóg zapłać. Wszelki dochód przeznaczony jest na półkolonie dla naszych dzieci.
 • Przypominamy, że dzisiaj nieczynna jest druga część naszego parkingu, przy starym domu katechetycznym.
 • W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 • Zapraszamy wszystkich chórzystów na próbę we wtorek o godz. 18.00.
 • Czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy w środę na nowennę połączoną z różańcem, wieczorną Eucharystię i procesję wokół kościoła. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
 • W środę, 13 września, zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. na Mszę Św. o godz. 18.00, nabożeństwo fatimskie i spotkanie organizacyjne.
 • Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe. Jednocześnie już dziś zachęcamy do udziału w przyszłorocznej pielgrzymce do Włoch. Szczegóły w środę, 13 września, po nabożeństwie fatimskim.
 • Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną.
 • W czwartek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza Św. wieczorna połączona będzie z nabożeństwem ku czci Krzyża Świętego i ucałowaniem relikwii.
 • Zgodnie z Instrukcją Episkopatu Polski, bierzmowanie udzielane jest w III kl. gimnazjalnej i VIII kl. SP. Przyjęcie tego sakramentu ma poprzedzać trzyletnie przygotowanie. W naszej parafii dotyczy to klas II i III gimnazjum oraz VI i VII SP. W czwartek zapraszamy młodzież z tych klas na Mszę Św. o godz. 18.00 oraz spotkanie organizacyjne.
 • Spotkanie dla dorosłych, którzy chcieliby przyjąć sakrament bierzmowania odbędzie się w czwartek o godz. 19.00.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego.
 • Kolejna akcja MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie odbędzie się 15 września. Można zapisywać się na listę.
 • W piątek, 15 września o godz. 18.00, Msza Św. i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. S. Faustyny wraz z ucałowaniem jej relikwii.
 • Trzecia nauka przedmałżeńska odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • Zapraszamy nowe osoby na kolejne spotkanie „Zbrojowni” w piątek o godz. 18.45. W tym tygodniu młodzież proponuje projekcję nowego filmu pt. „Chata” i pogadankę na temat „Nigdy nie jesteś zupełnie sam”.
 • 16 września wyjeżdżamy na obchody kalwaryjskie ku czci Św. Krzyża na Górę Św. Anny. Można wpisać się listę w zakrystii, koszt 35 zł. Wyjazd o godz. 6.00, o godz. 7.30 Msza Św., po Eucharystii obchody kalwaryjskie, a o godz. 19.00 nabożeństwo światła. Planowany powrót około godz. 23.00.
 • Zapraszamy do naszych grup parafialnych. W sobotę o godz. 8.00 odbędzie się zbiórka dla chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Dziewczęta, które chcą zostać Mariankami zapraszamy o godz. 8.00.
 • Zapraszamy nowe osoby do scholi. Dzieci będą angażować się w oprawę muzyczną spektakli Dziecięcej Grupy Teatralnej. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 9.00.
 • W sobotę, 16 września o godz. 18.00, Msza Św., nabożeństwo ku czci Św. Jana Pawła II i ucałowanie jego relikwii.
 • Zapraszamy młodzież do udziału w Nocnej Pielgrzymce do Rud Raciborskich. Wymarsz o północy 22 września spod gliwickiej katedry. Zakończenie w sobotę Mszą Św. z ks. Biskupem. Bliższe informacje oraz karty uczestnictwa można dostać u ks. Joachima oraz pobrać ze strony Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży: http://ddmgliwice.pl/.
 • Wrzesień jest miesiącem objawienia Koronki do Bożego Miłosierdzia Św. s. Faustynie, dlatego odmawiamy ją codziennie po Mszy Św. porannej i wieczornej. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, I Synodu Diecezji Gliwickiej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.
 • W godzinach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne oraz Msze Św. gregoriańskie na rok 2018.
 • Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w sobotę, 7 października. Przy zapisie należy wpłacić 10 zł zaliczki.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić „Informator Parafialny”, „Głos Krzyża” i „Gościa Niedzielnego”.