Ogłoszenia - XXII Niedziela zwykła 03.09.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXII Niedziela zwykła 03.09.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

03.09.2017

 

 

 • Przeżywamy pierwszą niedzielę września, która jest w naszej parafii niedzielą dożynkową, a więc uroczystym podziękowaniem za żniwa. Chcemy podziękować Bogu za Jego troskę i miłość, ale także przypomnieć o ciężkiej pracy rolników, tak często niedocenianej, oraz o konieczności szacunku dla chleba i dzielenia się nim. Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych o godz. 15.00, a o godz. 15.30 wszystkich Parafian na niedzielne nieszpory.
 • Wrzesień jest miesiącem objawienia Koronki do Bożego Miłosierdzia Św. s. Faustynie, dlatego codziennie po Mszy Św. porannej i wieczornej będziemy ją odmawiać. Będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, I Synodu Diecezji Gliwickiej oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii.
 • W poniedziałek, 4 września, rozpoczynamy nowy rok szkolno-katechetyczny. Dyrekcję, nauczycieli, katechetów, uczniów z rodzicami i pracowników Szkoły Podstawowej nr 33 zapraszamy na Mszę Św. o godz. 8.00.
 • Wszystkich chórzystów zapraszamy na obowiązkową próbę przed Odpustem we wtorek o godz. 18.00.
 • Czcicieli MBNP tradycyjnie zapraszamy w środę na wieczorne nabożeństwa i Mszę Św.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas wieczornej Eucharystii będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a po Mszy Św. odprawimy Godzinę Świętą.
 • Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej przychodzą w czwartek o godz. 17.00 na Mszę Św. szkolną. Dzieci, które chcą sypać kwiatki podczas procesji odpustowej zapraszamy na próbę z s. Faustyną o godz. 16.45. Zachęcamy do przyjścia dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. z klas I, II i III oraz przedszkolaki.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci; będzie to spotkanie z księdzem opiekunem.
 • W piątek podczas wieczornej Mszy Św. uroczyście odmówimy Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest on owocem zawierzenia Polski Matce Bożej, które miało miejsce na początku czerwca w Zakopanem. Parafie całego kraju uczynią to w tym tygodniu w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 • Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie Zbrojowni w salce katechetycznej w piątek o godz. 18.45. Zapraszamy też nowe osoby, już od VII klasy Szkoły Podstawowej. Mile widziani są ci, którzy chcą wygospodarować w tygodniu czas na modlitwę, czytanie Pisma Świętego oraz wspólnie spędzić 90 minut w dobrym towarzystwie.
 • Trwają nauki przedmałżeńskie. Druga nauka odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 • Obowiązkowe spotkanie przed Odpustem dla Ministrantów i Dzieci Maryi odbędzie się w sobotę o godz. 8.00.
 • Chciejmy jak najlepiej duchowo przygotować się do Odpustu. Okazja do Spowiedzi Św. będzie w sobotę od godz. 16.00 w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Odwiedziny chorych, których można zapisać w zakrystii lub kancelarii, odbędą się 9 września.
 • Kolejna akcja MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie odbędzie się 15 września. Można zapisywać się na listę w zakrystii.
 • W godzinach urzędowania kancelarii można zamawiać intencje mszalne oraz Msze Św. gregoriańskie na rok 2018.
 • Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej w środę od 16.00 do 18.00 oraz w piątek od 9.30 do 10.30.
 • Zakończyły się wakacje, dlatego zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach. Pamiętajmy, że bez zaangażowania ludzi w grupy parafialne, parafia staje się martwa. Każdy z nas musi dać z siebie coś dobrego, bo tylko wtedy nasza wspólnota będzie tętniła Bożym życiem.
 • Za tydzień, 10 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Sumę Odpustową o godz. 11.00 w intencji Parafian odprawi ks. Henryk Bardosz. Zapraszamy na nią dzieci sypiące kwiaty, dzieci przygotowujące się I Komunii Św., dzieci z klas IV w strojach komunijnych oraz wszystkich Parafian. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Kolekta będzie przeznaczona na cele naszej parafii.
 • Nieszpory odpustowe z kazaniem o godz. 15.00 rozpoczną nasz ósmy charytatywny Festyn Parafialny. W tym dniu odbędą się występy artystyczne i pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33, a atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu NasTroje. Inne atrakcje to konkurs loterii fantowej, zorganizowane zabawy dla dzieci, pokaz sprzętu wojskowego i kawiarenka. W związku z działalnością kawiarenki zwracamy się do naszych drogich Pań z prośbą o ciasta, które będziemy w niej sprzedawać. Wypieki będzie można przynosić do domu katechetycznego w sobotę od godz. 17.00 do godz. 18.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.
 • W dzień Odpustu nieczynna będzie druga część naszego parkingu, przy starym domu katechetycznym. Prosimy o parkowanie samochodów w innych miejscach.
 • Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe i jednocześnie już dziś zachęcamy do udziału w przyszłorocznej pielgrzymce. Planujemy wyjazd do Włoch, szlakiem największych sanktuariów tego kraju. Bliższe informacje, plan pielgrzymki oraz koszty zostaną podane na spotkaniu popielgrzymkowym z przedstawicielem biura podróży w środę, 13 września, po nabożeństwie fatimskim.
 • 16 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie ku czci Św. Krzyża na Górę Św. Anny. Chętni mogą wpisywać się listę w zakrystii, koszt 35 zł. Wyjazd o godz. 6.00, o godz. 7.30 będziemy uczestniczyć we Mszy Św. pontyfikalnej, a po Eucharystii wyruszamy na obchody kalwaryjskie. O godz. 19.00 weźmiemy udział w nabożeństwie światła. Planowany powrót około godz. 23.00.
 • Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić nowy numer „Informatora Parafialnego” i „Gościa Niedzielnego”.