Ogłoszenia - XXI Niedziela zwykła 27.08.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XXI Niedziela zwykła 27.08.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.08.2017

 

 

 • Przeżywamy ostatnią niedzielę sierpnia. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne. W naszej parafii witamy nowego Wikariusza, ks. Michała Wąsa. Chciejmy objąć go naszą życzliwością i pamięcią modlitewną. Życzymy mu wiele Bożego błogosławieństwa, łask i sił w pracy duszpasterskiej.
 • Zapraszamy wszystkich chórzystów na obowiązkową próbę przed Odpustem we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby śpiewać w naszym chórze.
 • Tradycyjnie, wszystkich czcicieli MBNP zapraszamy w środę na wieczorne nabożeństwa i Mszę Św.
 • Do czwartku przed Mszą Św. wieczorną, o godz. 17.30, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w sobotę od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Przez cały wrzesień codziennie po Mszy Św. porannej i wieczornej będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś wszystkich czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszamy na Mszę Św. wieczorną w ich intencji, a po niej na nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę po Mszy Św. o godz. 6.30 powierzymy naszą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi w te dni 30 minut przed każdą Mszą Św.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia wraz z Apostolstwem Miłosierdzia Bożego; będzie to spotkanie
  z księdzem opiekunem.
 • W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę Św. dziękczynną z okazji dożynek. Będziemy modlić się w intencji działkowców Ogrodów Działkowych „Wspólna Praca” i gospodarzy z Miechowic. Członków Żywego Różańca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych o godz. 15.00.
 • Od 3 września powracamy do Mszy Świętych w języku niemieckim, Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w soboty od godz. 16.00 do 17.00, a do niedzielnego porządku Mszy Św. powraca Eucharystia dla dzieci o godz. 9.00, na którą zapraszamy wszystkich uczniów ze Szkoły Podstawowej, a w szczególności klasy III czyli dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
 • 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolno-katechetyczny. Zachęcamy dzieci i młodzież, by z Bogiem rozpocząć ten czas. O godz. 8.00 odbędzie się Msza Św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i katechetów, podczas której poświęcimy pierwszoklasistom przybory szkolne. Na Eucharystię zapraszamy dyrekcję, nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 wraz z rodzicami. Okazja do Spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie w sobotę, 2 września od godz. 16.00.
 • Od 1 września kancelaria będzie czynna tak, jak przed wakacjami. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy. Prosimy, aby nie zapominać o rocznicach urodzin, jubileuszach oraz Mszach Św. gregoriańskich.
 • Kończą się wakacje, dlatego zapraszamy do naszych grup parafialnych. Terminy spotkań znajdują się w gablotkach. Pamiętajmy, że bez zaangażowania ludzi w grupy parafialne, parafia staje się martwa. Każdy z nas musi dać z siebie coś dobrego, bo tylko wtedy nasza wspólnota będzie tętniła Bożym życiem.
 • Obowiązkowe spotkanie dla Ministrantów i Dzieci Maryi odbędzie się w sobotę o godz. 8.00.
 • Młodzież naszej parafii zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Zbrojowni w salce katechetycznej w piątek (1 września) o godz. 18.45. Zapraszamy też nowe osoby, już od VII klasy Szkoły Podstawowej. Mile widziani są ci, którzy chcą wygospodarować w tygodniu czas na modlitwę, czytanie Pisma Świętego oraz wspólnie spędzić 90 minut w dobrym towarzystwie.
 • Wakacje dobiegają końca. Nachodzi czas wspomnień i refleksji. Dziękujemy naszym Parafianom, którzy podjęli modlitwę i trud pielgrzymi w intencji naszej parafii, udając się na początku wakacji do Fatimy. Zapraszamy ich oraz wszystkich chętnych na spotkanie popielgrzymkowe z możliwością zobaczenia zdjęć i świadectwami tych, którzy byli w Portugalii. Jednocześnie już dziś zachęcamy do udziału w przyszłorocznej pielgrzymce. Planujemy wyjazd do Włoch, szlakiem największych sanktuariów tego kraju. Bliższe informacje, plan pielgrzymki oraz koszty zostaną podane na spotkaniu popielgrzymkowym z przedstawicielem biura podróży, 13 września 2017 r. (środa) po nabożeństwie fatimskim.
 • We wrześniu rozpocznie się cykl nauk przedmałżeńskich. Będą one w pierwszy, drugi i trzeci piątek miesiąca o godz. 19.00
  w domu katechetycznym. Pierwsza nauka odbędzie się 1 września.
 • Odwiedziny chorych, których można zapisać w zakrystii lub kancelarii odbędą się 9 września. Chcemy w ten sposób umożliwić naszym chorym i starszym Parafianom lepsze, duchowe przeżycie i uczestnictwo w Odpuście Parafialnym.
 • 16 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie ku czci Św. Krzyża na Górę Św. Anny. Chętni mogą wpisywać się na listę w zakrystii, koszt 35 zł.
 • Przypominamy, że w niedzielę, 10 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Suma Odpustowa w intencji Parafian zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zapraszamy na nią dzieci sypiące kwiaty, dzieci przygotowujące się I Komunii Św., dzieci z klas IV w strojach komunijnych oraz wszystkich Parafian. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00. Nieszpory odpustowe z kazaniem o godz. 15.00 rozpoczną nasz ósmy charytatywny Festyn Parafialny. W tym dniu odbędą się występy artystyczne i pokaz sztucznych ogni. Tradycyjnie wystąpi nasza Orkiestra Dęta, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33, a atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu NasTroje. Będzie także konkurs loterii fantowej i kawiarenka. Bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu losów do loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki, które będzie można przynosić w sobotę, 9 września od godz. 17.00. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy. Spotkanie organizacyjne dla osób chcących pomóc przy organizacji festynu odbędzie się w środę, 30 sierpnia, o godz. 19.00.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego.