Ogłoszenia - Święto Przemienienia Pańskiego 06.08.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - Święto Przemienienia Pańskiego 06.08.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

06.08.2017

 

 • Przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 zapraszamy na Nieszpory eucharystyczne. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na spłacenie ryczałtu na rzecz Diecezji i Seminarium.
 • W dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (nazwa pochodzi od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej, niedaleko Asyżu). Odpust ten można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź, Komunia Święta, nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę oraz dowolnej modlitwy w intencjach Papieża; wymaga się, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy.
 • W poniedziałek zapraszamy do odmówienia Koronki w ramach „Ziarenka Bożego Miłosierdzia”. Tym razem spotykamy się o godz. 15.00 przy pomniku Trudu Górniczego.
 • 7 sierpnia w naszej parafii od godz. 7.00 do godz. 18.00 będziemy przeżywać Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Porządek Adoracji wypisany jest w Informatorze Parafialnym.
 • W zakrystii można zapisywać się na kolejną akcję MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 9 sierpnia, w środę. Miłosierdziu Bożemu będziemy polecać I Synod Diecezji Gliwickiej oraz prosić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • 12 sierpnia jest dniem naszej jednodniowej pielgrzymki na Górę Świętej Anny. Chętni mogą wpisać się na listę w zakrystii do dzisiejszej niedzieli, koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 7.00, po Mszy Św. Zachęcamy do udziału w Eucharystii o godz. 6.30. O godz. 13.00 będziemy uczestniczyć w dróżkach Maryjnych, a po zakończeniu obchodów kalwaryjskich wracamy do Miechowic. W czasie pielgrzymki nawiedzimy grób ks. Proboszcza Joachima Szymona. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia o godz. 15.00, zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Fatimskiej połączone z procesją. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną, o godz. 17.30, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Przypominamy, że w wakacje Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00, zaś Biblioteka Parafialna jest czynna tylko w środę od godz. 16.00 do 18.00.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 10 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Chcemy zorganizować kolejny charytatywny Festyn Parafialny. Przygotowanie tej imprezy staje się coraz trudniejsze, dlatego bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu rzeczy, które będą nagrodami w loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego.