Ogłoszenia - XVII Niedziela zwykła 30.07.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XVII Niedziela zwykła 30.07.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.07.2017

 

 • W dzisiejszą niedzielę, 2 lub 6 sierpnia można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (nazwa pochodzi od małego kościółka znajdującego się wewnątrz bazyliki NMP Anielskiej, niedaleko Asyżu). Odpust ten można uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz. Warunki uzyskania odpustu: spowiedź, Komunia Święta; nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę oraz dowolnej modlitwy w intencjach Papieża; wymaga się, aby wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji odpust będzie tylko cząstkowy.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. W czwartek o godz. 17.30 Adoracja połączona z modlitwą za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. W piątek po porannej Mszy Św. odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, zaś przed Mszą Św. wieczorną odprawimy nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu. W sobotę powierzymy się Niepokalanemu Sercu NMP.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
 • W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
 • 7 sierpnia w naszej parafii od godz. 7.00 do godz. 18.00 będziemy przeżywać Adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Porządek Adoracji wypisany jest w Informatorze Parafialnym.
 • 12 sierpnia jest dniem naszej jednodniowej pielgrzymki na Górę Świętej Anny. Chętni mogą wpisać się na listę w zakrystii, koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 7.00, po Mszy Św. Zachęcamy do udziału w Eucharystii o godz. 6.30. O godz. 13.00 będziemy uczestniczyć w Dróżkach Maryjnych, a po zakończeniu obchodów kalwaryjskich wracamy do Miechowic. W czasie pielgrzymki nawiedzimy grób ks. Proboszcza Joachima Szymona.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną, o godz. 17.30, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00, zaś Biblioteka Parafialna jest czynna tylko w środę od godz. 16.00 do 18.00.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 10 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Chcemy zorganizować kolejny charytatywny Festyn Parafialny. Przygotowanie tej imprezy staje się coraz trudniejsze, dlatego bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu rzeczy, które będą nagrodami w loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci.
 • Odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 5 sierpnia, od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
 • W zakrystii można zapisywać się na kolejną akcję MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 9 sierpnia. Miłosierdziu Bożemu będziemy polecać I Synod Diecezji Gliwickiej oraz prosić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego.