PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 06.05.2017 r.
Start Aktualności PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 06.05.2017 r.
PARAFIALNY DZIEŃ CHOREGO, 06.05.2017 r.
niedziela, 16 lipca 2017 11:54

 

W sobotę, 6 maja, świętowaliśmy w naszej wspólnocie XXIV Parafialny Dzień Chorego. O godz. 13.00 nasi chorzy, starsi i samotni Parafianie spotkali się na Mszy św., podczas której kazanie wygłosił ks. Jacek. Każdy Dzień Chorego zaczyna się przy Jezusie Eucharystycznym, bo to właśnie Msza św. jest źródłem, z którego możemy czerpać duchowe siły do stawiania czoła codzienności. Codzienność osób chorych i starszych często wypełniona jest cierpieniem zarówno fizycznym jak i duchowym, stąd potrzeba szczególnej więzi z Bogiem. Choć nie mieści się to w naszych głowach, cierpienie złączone z Chrystusem jest darem, lecz trudnym do przyjęcia. Chorzy mają jednak szczególne możliwości wynagrodzenia za grzechy Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

Po Mszy św. nasi goście zgromadzili się w domu katechetycznym przy stołach przygotowanych przez Panie z Caritasu. Nie zawiodły także Dzieci Maryi, które jak zawsze przygotowały dla chorych małą niespodziankę. Tym razem, z pomocą lektorów Tomka i Mateusza, przedstawiły krótką inscenizację o znaczeniu i pięknie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie odbyło się w maju, który od lat jest poświęcony Matce Bożej, dlatego nie zabrakło radosnego, wspólnego śpiewu pieśni maryjnych. Naszym pięknym zwyczajem Dzień Chorego zakończył się odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia. Na koniec ks. Proboszcz udzielił zebranym błogosławieństwa.

Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia. Kapłanom za posługę sakramentalną i obecność, Paniom z Caritasu, Dzieciom Maryi i ministrantom. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę chorych i starszych Parafian oraz tych ludzi, którzy ich przywieźli. Nie można zapominać o wielkim poświęceniu i codziennej, mrówczej pracy osób opiekujących się chorymi. Dla Was wszystkich przytaczamy fragment orędzia papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego w lutym 2017 roku: „Bernadeta po pobycie w grocie, dzięki modlitwie przekształciła swoją kruchość we wsparcie dla innych, dzięki miłości stała się zdolna do ubogacenia swego bliźniego, a przede wszystkim poświęciła swoje życie dla zbawienia ludzkości. Fakt, że Piękna Pani poprosiła ją, aby modliła się za grzeszników przypomina nam, że chorzy, cierpiący noszą w sobie nie tylko pragnienie uleczenia, ale także przeżywania po chrześcijańsku swego życia, dochodząc do oddawania go jako autentyczni uczniowie-misjonarze Chrystusa. Maryja dała Bernadecie powołanie służenia chorym i wezwała ją do tego, by stała się siostrą miłosierdzia, do misji, którą wyraża Ona w stopniu tak wzniosłym, by stać się wzorem, do którego może się odnieść każdy pracownik służby zdrowia. Prośmy zatem Niepokalane Poczęcie o łaskę, byśmy umieli zawsze odnosić się do chorego jak do osoby, która z pewnością potrzebuje pomocy, czasami nawet w rzeczach najbardziej elementarnych, ale która nosi w sobie swój dar, którym powinna dzielić się z innymi.”