PRZEDSTAWIENIE DLA KAPŁANÓW Z OKAZJI WIELKIEGO CZWARTKU, 22.04.2017 r.
Start Aktualności PRZEDSTAWIENIE DLA KAPŁANÓW Z OKAZJI WIELKIEGO CZWARTKU, 22.04.2017 r.
PRZEDSTAWIENIE DLA KAPŁANÓW Z OKAZJI WIELKIEGO CZWARTKU, 22.04.2017 r.
niedziela, 16 lipca 2017 11:47

 

We wspólnocie Dzieci Maryi zrodziła się tradycja przedstawień dedykowanych Kapłanom z okazji Wielkiego Czwartku czyli pamiątki ustanowienia przez Pana Jezusa Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Każdego roku staramy się wymyślić coś innego. Tym razem przedstawiłyśmy inscenizację o adoracji Najświętszego Sakramentu. Scenariusz oparto o teksty boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas. Pantomima uświadomiła nam na nowo, że kiedy adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, obecna jest cała Trójca Święta, Matka Boża, wszyscy Święci i chóry aniołów. Chrystus skupia się na każdym człowieku z osobna, przysłuchuje się mu i błogosławi. Teksty przedstawienia zachęcały do odpowiedzi na pytanie „Czy naprawdę wierzę w obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii?”.

Na spotkanie przygotowałyśmy również krótki filmik o powołaniu ubogacony zdjęciami m. in. z prymicji naszych Księży, który wspólnie obejrzeliśmy. Przywołał on u Kapłanów piękne wspomnienia.

Po części artystycznej złożyłyśmy życzenia i wręczyłyśmy Księżom drobny upominek. Zostałyśmy także nagrodzone brawami i słowami podziękowań.

Serdecznie dziękujemy lektorom Tomkowi i Mateuszowi za udział w przedstawieniu. Praktycznie każdego roku możemy liczyć na Waszą pomoc i okazane serce.

Myślę, że za rok Dzieci Maryi ponownie przygotują niespodziankę dla naszych Kapłanów. Pragniemy wspierać ich w trudnej posłudze przede wszystkim modlitwą, ale także wyrażając wdzięczność poprzez różne inicjatywy.