DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO, 26.03.2017 r.
Start Aktualności DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO, 26.03.2017 r.
DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO, 26.03.2017 r.
niedziela, 16 lipca 2017 11:24

 

25.03. obchodzimy Święto Zwiastowania Pańskiego. Jest to równocześnie Dzień Świętości Życia. Z tej okazji w niedzielę, 26.03. podczas Mszy św. o godz. 10.30, chętni Parafianie podjęli się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po wygłoszonym kazaniu ks. Proboszcz zaprosił te osoby do stóp ołtarza, aby mogły złożyć swoje przyrzeczenie:

 

„Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci. Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia dzisiejszego biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen.”

Osoby duchowo adoptujące dzieci, których życie w łonie matki jest zagrożone zobowiązują się do codziennego odmawiania przez 9 miesięcy jednej dziesiątki Różańca św. oraz następującej modlitwy:

„Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, "Człowieka Zawierzenia", który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.”

Ponadto każdy podejmuje w intencji „swojego” dziecka dobrowolne postanowienia, posty lub umartwienia. Ks. Proboszcz udzielił więc Bożego błogosławieństwa wszystkim osobom duchowo adoptującym dzieci, aby wytrwały w swoich zobowiązaniach, dzięki czemu życie wielu maluszków zostanie uratowane.