Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XV Niedziela zwykła 16.07.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

16.07.2017

 

 • Przeżywamy XV niedzielę zwykłą. O godz. 15.30 zapraszamy wszystkich Parafian na niedzielne nieszpory połączone z nabożeństwem za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II i ucałowaniem jego relikwii. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – spłacenie mebli w zakrystii ministrantów i marianek. Za wszelkie ofiary składamy z serca płynące: Bóg zapłać!
 • Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud pielgrzymki do Piekar Śląskich i Sanktuariów w Gidlach i Leśniowie. Bóg zapłać za modlitwy, Mszę Świętą i wszelkie ofiary poniesione na rzecz naszej Parafii.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, a przed Mszą Św. wieczorną na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i ku czci Św. s. Faustyny. Po Eucharystii będzie możliwość ucałowania jej relikwii.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną, o godz. 17.30, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma Mszy Św. szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00, a Kancelaria Parafialna jest czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • Nasza Biblioteka Parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna tylko w środę od godz. 16.00 do 18.00.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 10 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Chcemy zorganizować kolejny charytatywny Festyn Parafialny. Przygotowanie tej imprezy staje się coraz trudniejsze, dlatego bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu rzeczy, które będą nagrodami w loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci.
 • 25 lipca obchodzimy wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców, dlatego w niedzielę, 23 lipca, po każdej Mszy Św. dokonamy poświęcenia pojazdów i wręczymy kierowcom breloczki ze Św. Krzysztofem. Bardzo prosimy o stawianie samochodów na naszym parkingu.
 • W zakrystii można zapisywać się na kolejną akcję MOC czyli Miłosierdziem Ogarnę Ciebie, która odbędzie się 9 sierpnia. Miłosierdziu Bożemu będziemy polecać I Synod Diecezji Gliwickiej oraz prosić o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.
 • Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Przy wyjściu z kościoła zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.