Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XIII Niedziela zwykła 02.07.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.07.2017

 


 • Przeżywamy pierwszą niedzielę lipca. Kolekta jest przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz Seminarium i Diecezji, zaś przed kościołem odbywa się zbiórka na Caritas. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15.00, a o godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 • Zakończyliśmy nasze parafialne półkolonie dla dzieci. Dziękujemy z serca wszystkim tym, dzięki którym mogły się one odbyć. Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Pana Wiesława Wójcika za autokar, Piekarni – Cukierni Kwapisz za drożdżówki i bułki dla oraz marianek za opiekę i wspólną zabawę z dziećmi.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W te dni okazja do Sakramentu Pokuty 30 minut przed każdą Mszą Św. W czwartek przed Mszą Św. Godzina Święta i modlitwa za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. W piątek zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 oraz przed Mszą Św. wieczorną.
 • Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia w piątek o godz. 15.00.
 • W okresie wakacyjnym w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a w soboty od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 • Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele naszej parafii.
 • Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (od 24.06. do 31.08.) nie będzie Mszy Św. szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Zmienił się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Jest ona czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00.
 • 6 lipca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Przypominamy, że koronkę w intencji parafii można odmówić w dowolnym miejscu.
 • 9 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Są dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej. Grupa pieszych pielgrzymów wyruszy o godz. 6.30. Autokarowa pielgrzymka, której koszt wyniesie 10 zł, wyjedzie o godz. 9.00. Uroczysta Eucharystia w Piekarach odbędzie się o godz. 10.30. Po Mszy Św. przewidziana jest także Droga Krzyżowa.
 • 15 lipca chcemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Gidlach i Leśniowie. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii do 9 lipca włącznie. Przy zapisywaniu należy wpłacić 10 zł. Koszt całkowity 50 zł.
 • Nasza Biblioteka Parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna tylko w środę od godz. 16.00 do 18.00.
 • Trwają remonty zabezpieczające zakrystię, sklepienia i ściany zewnętrzne naszego kościoła. Trwa również remont ogrodzenia i nawierzchni wokół świątyni. Powstają także nowe szkody górnicze, bowiem pod kościołem przechodzi kolejna eksploatacja pokładu 503 ściana 6. Prosimy o zachowanie ostrożności przy przechodzeniu koło kościoła i przepraszamy za utrudnienia.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 10 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Chcemy zorganizować kolejny charytatywny Festyn Parafialny. Przygotowanie tej imprezy staje się coraz trudniejsze, dlatego bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu rzeczy, które będą nagrodami w loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Jednocześnie informujemy, że Władze Kopalni czyli Zarząd Węglokoksu Kraj zgłosił stary dom katechetyczny do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w związku z jego złym stanem technicznym. Musimy więc dokonać odpowiedniej ekspertyzy budowlanej, która zadecyduje o losie tego budynku. Jeżeli będzie przeznaczony do rozbiórki, fizycznie nie będzie można przeprowadzić Festynu Parafialnego.
 • Przeżywamy czas wakacji. Wszystkim, którzy z nich korzystają lub udają się na urlop życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy „Informator Parafialny” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.