Ogłoszenia - XII Niedziela zwykła 25.06.2017
Start Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia - XII Niedziela zwykła 25.06.2017

 

Parafia Świętego Krzyża w Miechowicach

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

25.06.2017

 


 • Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą, która rozpoczęła czas wakacji. Wszystkim, którzy z nich korzystają lub udają się na urlop życzymy dobrego, wspaniałego wypoczynku, wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Niech ten okres będzie dla nas wszystkich czasem nabierania sił fizycznych oraz duchowych do dalszych prac i obowiązków. Zapraszamy o godz. 15.30 na nieszpory niedzielne wraz z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze.
 • Dziękujemy za udział i wspólną modlitwę w czasie dawnej oktawy Bożego Ciała Siostrom Zakonnym, Panom, którzy nosili baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty, szczególnie tym dzieciom, które przychodziły codziennie, Dzieciom Maryi, ministrantom, osobom, które przynosiły kwiaty, a także wszystkim uczestnikom za wyznanie wiary i wspólne oddawanie czci Jezusowi Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. Smutkiem napawa fakt i za to trzeba przepraszać Boga, że tak mało dzieci i rodziców odpowiedziało na zaproszenie do udziału w dawnej oktawie, szczególnie, jeśli chodzi o dzieci z klas III i IV.
 • Od poniedziałku rozpoczynają się w naszej Parafii darmowe półkolonie dla dzieci. W poniedziałek dzieci przychodzą o godz. 10.00 i udajemy się kina. W ramach półkolonii m.in. zwiedzimy Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, pojedziemy na wycieczkę w góry oraz odwiedzimy Park Techniki Wojskowej w Zabrzu. Chcemy wykupić ubezpieczenie dla całej grupy, dlatego bardzo prosimy rodziców lub opiekunów dzieci biorących udział w półkoloniach o podpis na liście w zakrystii, który jest niezbędny do dopełnienia formalności.
 • Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, które odbędą się o godz. 17.30.
 • W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Wieczorem o godz. 17.00 Godzinki, o godz. 17.30 Nowenna, a o godz. 18.00 – Msza Święta.
 • W czwartek, 29 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów Diecezji Gliwickiej. Msze Św. będą o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.
 • Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia w piątek o godz. 17.00.
 • Odwiedziny naszych chorych Parafian odbędą się w sobotę, 1 lipca od godz. 8.00. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • W sobotę od godz. 17.00 do godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 15.30 nieszpory niedzielne. Kolekta będzie przeznaczona na spłacenie ryczałtu na rzecz Diecezji i Seminarium. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na potrzeby Caritas.
 • W okresie wakacyjnym (od 24.06. do 31.08.) nie będzie Mszy Świętej szkolnej, w języku niemieckim oraz niedzielnej Eucharystii o godz. 9.00. Zmieni się także czas urzędowania Kancelarii Parafialnej. Będzie ona czynna w poniedziałki od godz. 15.30 do 17.30 i w czwartki od godz. 8.30 do 10.00. Wyjątkowo w ten czwartek kancelaria będzie nieczynna.
 • 6 lipca odbędzie się kolejna akcja MOC czyli „Miłosierdziem Ogarnę Ciebie”. Prosimy zapisywać się na listę w zakrystii. Przypominamy, że Koronkę w intencji parafii można odmówić w dowolnym miejscu.
 • 9 lipca organizujemy tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śl. Chcemy przekonać się czy będą chętni do udziału w pieszej pielgrzymce, dlatego bardzo prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii. Będą dwie listy – jedna dla uczestników pieszej pielgrzymki, druga – dla autokarowej.
 • 15 lipca chcemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów w Gidlach i Leśniowie. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii. Przy zapisywaniu należy wpłacić 10 zł.
 • Trwają remonty zabezpieczające zakrystię, sklepienia i ściany zewnętrzne naszego kościoła. Trwa również remont ogrodzenia i nawierzchni wokół kościoła. Są to prace niezbędne do wykonania, bowiem pod kościołem przechodzi kolejna eksplantacja pokładu 503 ściana 6. Prosimy o zachowanie ostrożności przy przechodzeniu koło kościoła i przepraszamy za utrudnienia.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę, 10 września, przypada nasz Odpust Parafialny. Chcemy zorganizować kolejny charytatywny Festyn Parafialny. Organizacja tej imprezy staje się coraz trudniejsza, dlatego bardzo prosimy chętnych Parafian o pomoc w organizowaniu rzeczy, które będą nagrodami w loterii, a nasze drogie Panie o ciasta do kawiarenki. Wszelki dochód będzie przeznaczony na półkolonie dla naszych dzieci. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 28 czerwca o godz. 18.30. Jednocześnie informujemy, że Władze Kopalni czyli Zarząd Węglokoksu Kraj zgłosił stary dom katechetyczny do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w związku z jego złym stanem. Musimy więc dokonać odpowiedniej ekspertyzy budowlanej, która zadecyduje o losie tego budynku. Jeżeli będzie przeznaczony do rozbiórki, fizycznie nie będzie można przeprowadzić festynu parafialnego.
 • Przy wyjściu z kościoła u ministrantów zakupić możemy „Informator Parafialny”, „Głos Krzyża” oraz nowy numer „Gościa Niedzielnego”.